Jaki skrytykował Trzaskowskiego za niższą bonifikatę w Warszawie. "Ja wiedziałem, że tak będzie"

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski tłumaczył, że szuka pieniędzy na realizację obietnic programowych i dlatego obniżył bonifikatę za przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności. - Wiedziałem, że tak będzie - skwitował jego rywal z kampanii Patryk Jaki.

Te sztandarowe obietnice programowe, jak przypomniał Rafał Trzaskowski, to m.in. walka ze smogiem czy darmowe żłobki. Jego główny kontrkandydat z wyborów samorządowych, Patryk Jaki, który startował z ramienia PiS, twierdzi, że spodziewał się takiego obrotu spraw.

- Ja wiedziałem, że tak będzie. Mówiłem, że prezydentura Trzaskowskiego to będą podróże po świecie i ideologia. I dzisiaj dokładnie tak jest. Kiedy państwo widzicie, że Platforma wycofuje się ze swoich fundamentalnych obietnic, to dlaczego to robi? Bo musi mieć pieniądze na pomysły ideologiczne, takie jak tramwaj różnorodności i inne podobne - skomentował Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości.

Rada miasta Warszawy wycofała się wczoraj z przyjętej przed wyborami 98-proc. bonifikaty przy przekształceniu użytkowania wieczystego w prawo własności tłumacząc wprost, że chodzi o pieniądze, a konkretnie o 1,7 mld więcej w budżecie miasta w porównaniu do uchwalonych wcześniej zasad.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (95)
Warszawa. Użytkowanie wieczyste - bonifikata została zmniejszona. Jaki: Wiedziałem, że tak będzie
Zaloguj się
 • geraldine2015

  Oceniono 11 razy 7

  A to dopiero hatakumba.

 • baska_w5

  Oceniono 10 razy 6

  Jaki już zapomniał ile nierealnych, czasami wręcz absurdalnych obietnic składał w kampanii wyborczej.

 • szczepama

  Oceniono 6 razy 4

  Jaki z tym ryjem możesz być wzorcem dzbana

 • micki11

  Oceniono 6 razy 4

  Najważniejsze że giermek Kaczora i Ziobry znokautowany. Dalej sobie poradzimy.

 • paher

  Oceniono 4 razy 4

  Patryk Jaki, jego wiedza jest kompatybilna z jego mało inteligentnym wyrazem twarzy. Zarzuca Trzaskowskiemu, że nie zanosi się na jednoczesną budowę pięciu nowych linii metra i paru mostów. Sprawa innych linii metra zależy głównie od dostępności środków. Warszawskie metro typu płytkiego buduje się metodą odkrywkową. Jest pytanie jaką część stolicy można sparaliżować pod względem komunikacji gdyby były pieniądze na te inne linie.

 • marrob

  Oceniono 4 razy 4

  Nie dziwiwię się że ten śmieć wie co bedzie bo przecież przed wyborami powiedział wyraźnie że jeśli nie zostanie wybrany Warszawa będzie miała problemy. I zaczyna mieć! A to dopiero poczatek bo rząd pisowski ma 100 różnych mozliwosci dokopania Warszawie a tym samym jego mieszkańcom. Ci mądrzy bedą wiedzieli że nie ma to nic wspólnego z Trzaskowskim i PO ci głupi zaczną pod dyktando PiS krzyczeć "oszukał". Wg. najnowszych badań 40% Polaków nie rozumie czytanego tekstu. PiS ma ogromny elektorat:((

 • takkietam

  Oceniono 8 razy 4

  Dresik , qooorwa , wawa powiedziała chyba dobitnie : wypier.dalaj do siebie na wioskę , czego jeszcze brzeczysz , gowno to kogo obchodzi co masz do powiedzenia

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 12 razy 4

  Warszawiacy pogonili cygańskiego dresiola do Opola, a ten dalej kwili.

 • impala

  Oceniono 8 razy 4

  dresiarz to wiadomo..
  Ale pan, panie czaskowski, nagrabil sobie....
  Panie czaskowski, ja w doopie mam pana żłobki, moje dzieci sa już po studiach. Jak pan sobie chcesz stawiać darmowe żłobki dla swoich osobistych dzieci, to za swoje, nie za moje.
  Nie tak się umawialiśmy (przy urnach) panie czaskowski. Trzeba bylo mysleć 3 miesiace wcześniej, że nie da pan rady wybudowac tych nowych "żłobków", a nie teraz. Niczym sie pan nie różnisz od piSSuarów.
  I tylko tak gwoli przypomnienia (uwagi) - wasze wybory, za rok, sa naprawdę zagrożone, naprawdę je przegracie i piSSuary (których szczerze nienawidzę) wygraja, dzieki takim posunięciom.
  Pan nie potrafisz mysleć perspektywicznie, panie czaskowski? naprawdę? warto podlożyć te 30% na żłobki, w imie przegranych wyborów? no...skalkuluj to sobie pan, panie czaskowski...
  I jak to się ma do pana limuzyn w sąsiedniej (obok mojej) ulicy, nieprawidłowo parkujących, do pana "przedwyborczych programów"?
  Przegracie następne wybory, jak nic... spytaj pan siebie (i moze Schettino) czy to sie oplaca...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX