Ciężko ranny pies przez 2 godziny leżał w rowie. "Proszę mi nie zawracać głowy takimi sprawami"

Konrad Kuźmiński, członek Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, zarzuca policjantom, że nie zareagowali na zgłoszenie o psie konającym w rowie. Z kolei jeden z weterynarzy miał odmówić pomocy prosząc, by "nie zawrać mu głowy" takimi sprawami.

Jak relacjonuje Kuźmiński, do sytuacji doszło w gminie Zagrodno. Zgłoszenie o ciężko rannym psie dostali policjanci ze Złotoryi. Kuźmiński zarzuca funkcjonariuszom, że przez dwie godziny nie pomogli cierpiącemu zwierzęciu. Nad psem czuwali w tym czasie okoliczni mieszkańcy.

"Nasi Inspektorzy jechali po niego 80 km, bo funkcjonariusze ze Złotoryi nie podeszli do sprawy profesjonalnie" - napisał na Twitterze Kuźmiński. Do wpisu dołączył nagranie wideo, przedstawiające leżącego i skomlącego psa. Jak przypuszcza mężczyzna, pies wpadł pod samochód, a kierowca zostawił go na mrozie.

Co się stało z psem po tym, jak dotarli do niego inspektorzy ochrony zwierząt? Kuźmiński twierdzi, że żaden z lokalnych weterynarzy nie chciał pomóc cierpiącemu czworonogowi. "Jeden weterynarz w rozmowie telefonicznej powiedział 'proszę mi głowy nie zawracać takimi sprawami'" - relacjonuje Kuźmiński.

Teraz, jak pisze mężczyzna, pies jest w oddalonej o 60 km lecznicy, której pracownicy walczą o jego życie. Pies ma złamaną miednicę. Weterynarze podali mu środki przeciwbólowe i wyprowadzili ze skrajnego wychłodzenia - gdy pies trafił do kliniki, jego temperatura była niemierzalna.

Na wpisy Kuźmińskiego żywiołowo zareagowali internauci. "Można Wam jakoś pomóc? Nie mogę, nie rozumiem. Co się z ludźmi dzieje? Policja i weterynarz, dno" - napisała Agnieszka. "Wielki szacunek za wszelkie działania" - wyraziła uznanie Furia. Konrad Kuźmiński zachęca do wpłacania nawet małych sum na konto leczenia psa. Datek można przekazać sms-em lub przez internet na stronie Ratujmy Zwierzaki.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (98)
Policja nie podjęła żadnych czynności ws. konającego psa? Konrad Kuźmiński oskarża
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 30 razy 18

  Możemy poznać imię i nazwisko tego .... "proszę mi głowy nie zawracać takimi sprawami"?...

 • piotr33k2

  Oceniono 20 razy 12

  pisowskie państwo z pisowską mentalnością ,leża krzyżem co niedziele w kościołach albo tanczą w szatańskim uściskach z rydzykiem .

 • hens

  Oceniono 15 razy 9

  Takiego weterynarza należy pozbawić prawa wykonywania zawodu. Kur_ewstwo trzeba tępić !

 • je2bny

  Oceniono 6 razy 6

  Poniżej podaję charakterystyką Polaka.

  Proszę jedynie zastanowić się głęboko - jestem osobą niewierząca, ale nigdy nie pozwoliłbym sobie na takie postępowanie - weterynarza, który powinien pomóc zwierzęciu - ten osobnik powinien utracić uprawnienia - powinien rowy kopać, a nie leczyć zwierzęta - u niego liczy się jedynie kasa - niczym się nie różni od większości polskiego kleru..

  Skończę na tym - dalszy komentarz nie ma sensu - to tak, jakby szympans się ogolił i czy wyglądałby, jak człowiek ?

 • tia666

  Oceniono 5 razy 5

  Ostracyzm, pogarda wobec psow, zwierzat przenosi sie na sasiadow, ludzi. Empatia, szacunek to juz czesciej mozna zobaczyc w krzyzowkach jako haslo. Zwierzeta niczemu nie sa winne, czlowiek ponosi pelna odpowiedzialnosc.

 • Kasia M

  Oceniono 5 razy 5

  Niestety zanika człowieczenstwo i empatia do drugiej istoty .....żal.

 • wie wod

  Oceniono 5 razy 5

  Policjantom, weterynarzowi no i oczywiście przestępcy-kierowcy z okazji zbliżających się świąt wszystkiego, co najgorsze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX