"Ha ha, genialne!". Sędziowie szybko pokazali, co myślą o "zakazie koszulkowym" nowej KRS

Sędziowie wpadli na pomysł, jak pokazać swój stosunek do uchwały nowej KRS. Ciało powołane przez PiS i Kukiz'15 ogłosiło de facto zakaz noszenia koszulek z napisem "Konstytucja" przez sędziów.

Nowa KRS podjęła uchwałę w czwartek. Zastępca rzecznika nowej KRS, Jarosław Dudzicz, na pytanie jednego z prawników na Twitterze, czy jedną z zakazanych infografik jest słynny plakat z napisem "Konstytucja", odpisał, że owszem.

Dziś sędziowie odnieśli się do "zakazu koszulkowego" podczas II Kongresu Praw Obywatelskich. Ich transmitowany na żywo happening szybko wzbudził zainteresowanie internautów. Na czym polegało wydarzenie? Sędziowie założyli koszulki z literami, a potem ustawili się w takiej kolejności, by utworzyć napis "Konstytucja".

"Żadna uchwała upolitycznionej KRS nie zakaże nam stosowania Konstytucji i nie zmusi nas do schowania jej w szafie" - powiedział sędzia Bartłomiej Przymusiński, członek zarządu i rzecznik prasowy Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, który w czasie akcji zaprezentował koszulkę z literą "K".

"Ha ha, genialne!", "brawo", "świetny pomysł" - komentują internauci na Facebooku i Twitterze.

Nowa KRS

Skład nowej Krajowej Rady Sądownictwa został przegłosowany przez parlamentarzystów PiS i Kukiz'15. Wszedł do niej m.in. poseł Stanisław Piotrowicz (PiS), były prokurator PRL i twarz zmian partii rządzącej w wymiarze sprawiedliwości.

Czy sędziowie nosząc koszulkę z napisem "Konstytucja" ujawniają, którą partię popierają?

DOSTĘP PREMIUM