Pogoda na święta. Śnieg, deszcz, ale i minusowe temperatury [Zobacz gdzie spadnie śnieg]

W święta Bożego Narodzenia 2018 możemy liczyć na śnieg i prawdziwie ziomowe temperatury. Najzimniej będzie w Suwałkach, ale i w Warszawie lepiej wyciągnąć z szaf ciepłe kurtki.

Przed Bożym Narodzeniem 2018 pogoda nie będzie rozpieszczać nas jednak śniegiem. 22 grudnia na nieznaczne opady mogą liczyć mieszkańcy północno-wschodniej oraz wschodniej Polski.

23 grudnia śniegu z deszczem doświadczą z kolei mieszkańcy Polski zachodniej i zachodnio-południowej. 

Wigilia 2018. Czy będzie śnieg?

24 grudnia niewielkie opady śniegu pojawią się jedynie nad wąskim pasem Polski: od Warszawy do Krakowa. 

Temperatura również będzie mało zimowa: od - 4 stopni Celsjusza w Suwałkach przez 0 stopni w stolicy i Krakowie, po 2 stopnie na plusie w Poznaniu i Gdańsku

Boże Narodzenie. Jaka pogoda?

Nieznaczne ochłodzenie przyjdzie 25 grudnia. Mieszkańcy Suwałk mogą spodziewać się większych mrozów, - 9 stopni Celsjusza. W Warszawie termometry wskażą -3 stopnie, a w Poznaniu -1 stopień.

Cieplej będzie natomiast w Krakowie, Częstochowie czy Opolu (3 stopnie C.) 

W Boże Narodzenie możemy spodziewać się opadów śniegu w całej centralnej Polsce, które do godziny 18 powinny przesunąć się na południe. 

Drugi dzień świąt. Jakie temperatury?

26 grudnia śniegu możemy spodziewać się już tylko punktowo, głównie na południu Polski. 

Temperatura natomiast jeszcze spadnie. Najniższa będzie w Ciechanowcu i Siedlcach (-14 stopni C.). Nieznacznie cieplej będzie w Suwałkach, Białymstoku i Zamościu (-13 stopni). 

Mieszkańcy Warszawy mogą zaś spodziewać się koło południa -10 stopni C. Trochę cieplej będzie w Krakowie oraz Łodzi: - 6.

Na zachodzie Polski, będzie zdecydowanie cieplnej: od -3 stopni w Poznaniu, przez -1 w Gorzowie Wielkopolskim, do zera we Wrocławiu.TOK FM PREMIUM