Biedroń lepiej niż Kukiz w najnowszym sondażu. Tyszka: Nie nabierajmy się na byt marketingowy

- Polityka nie kończy się na narracjach, trickach PR-owych i pojawianiu się na okładkach czasopism. Polityka sprowadza się przede wszystkim do idei, do tego, co proponujemy - mówił w TOK FM Wicemarszałek Sejmu.

Poparcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego sprawdził IPSOS na zlecenie portalu OKO.press. Z sondażu wynika, że 36,83 proc. wyborców oddałoby głos na Prawo i Sprawiedliwość.

Dużo słabszy wynik uzyskała Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 26,12 proc. badanych. Trzeci wynik zdobyłaby partia Roberta Biedronia (7,95 proc.). Udało jej się wyprzedzić Kukiz'15, na który zagłosowałoby 6,1 procent ankietowanych.

Jednak zdaniem Stanisława Tyszki z Kukiz’15, powstająca właśnie partia Biedronia nie powinna być zagrożeniem dla ruchu Pawła Kukiza.

- Polityka nie kończy się na narracjach, trickach PR-owych i pojawianiu się na okładkach czasopism. Polityka sprowadza się przede wszystkim do idei, do tego, co proponujemy - komentował, nawiązując do faktu, że partia Roberta Biedronia swój program zaprezentuje w lutym przyszłego roku. - Nie nabierajmy się na produkty marketingowe. Polacy już raz się nabrali, kiedy głosowali na Ryszarda Petru - dodał.

"Byty wirtualne"

Zdaniem Stanisława Tyszki, “produktem wirtualnym”, a nie realną konkurencją dla ruchu Pawła Kukiza jest też “Federacja dla Rzeczypospolitej”, którą Marek Jakubiak założył po odejściu z Kukiz’15.

Wicemarszałek stwierdził, że program Federacji opiera się na podobnych założeniach, co program Kukiz’15 i nie zdziwi się, jeżeli Robert Biedroń też “będzie kopiował” elementy tego programu.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM