"Ministrze! Litości!". Internauci się śmieją, bo Rachoń dostał na Twitterze pismo MSZ do swojej żony

Bartosz Cichocki, podsekretarz stanu w MSZ, chciał wysłać pismo do Katarzyny Gójskiej-Hejke z Telewizji Republika. Nie miał jednak jej danych kontaktowych, dlatego urzędową korespondencję wysłał na Twitterze do jej męża - Michała Rachonia z TVP. Internauci nie kryją wesołości.

"Szanowny Panie Redaktorze Michale Rachoniu, przekazuję moje pismo do TVP Info z prośbą o przekazanie Małżonce (nie znalazłem konta TT pani red. Gójskiej) i Telewizji Republika. Prosili o nie" - napisał min. Bartosz Cichocki na Twitterze. Do wpisu dołączył screen z elektronicznego systemu obiegu dokumentów.

Reakcja internautów

Internauci szybko zauważyli nietypową korespondencję na Twitterze. "Może niech Pan upubliczni jeszcze jakieś inne dokumenty dyplomatycznie na TT by przekazać czyjejś małżonce, szwagrowi czy teściowi? Może coś z poufnych negocjacji dotyczących Patriotów? Rosjanie się ucieszą. I ktoś taki jest podsekretarzem stanu. Ręce opadają" - skwitował Michał.

"To musi być włam na konto pana podsekretarza" - skomentowała Theodora . "Nowa jakość. Czekamy na więcej" - napisał Robert. "Czy byłby Pan tak miły i podał mi numer swojej karty kredytowej, datę wygaśnięcia i te trzy cyferki z tyłu? Dla kolegi..." - zakpiła Betty.

Czego dotyczy pismo MSZ?

Pismo, o które miała prosić Katarzyna Gójska-Hejka z Telewizji Republika, zamieszczone na Twitterze przez urzędnika MSZ, dotyczy reakcji ambasady Rosji na treści zaprezentowane w programie Minęła 20 w TVP Info.

Przypomnijmy: Minęła 20 to program, który po zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych zaczął prowadzić Michał Rachoń, mąż Katarzyny Gójskiej-Hejke. Rachoń nim zrobił karierę dziennikarską był m.in. rzecznikiem sopockiego PiS-u.

Według pisma MSZ, które przekazano do TVP, rosyjska ambasada zaprotestowała przeciwko temu, że 28 listopada w programie Minęła 20 pokazano napis "Achtung Russia", w którym litery "ss" zostały przedstawione w stylistyce nazistowskiej.

Grafika zawierała także emblemat czaszki z piszczelami, na którym widniała twarz prezydenta Władimira Putina.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM