Wolne w Wigilię. Politycy zdecydują

Wolne w Wigilię rozgrzewa emocje Polaków. Wniosek o to, żeby ten dzień był wolny od pracy trafił do Sejmu. Teraz czeka na decyzję polityków.

Klub PSL-UED chce, by Wigilia Bożego Narodzenia oraz Wielki Piątek były dniami wolnymi od pracy. Wniosek w tej sprawie trafił już do Sejmu. Wolne w Wigilię obowiązywałoby od 1 stycznia 2019 roku. 

- Skoro Prawo i Sprawiedliwość jest takie na prawo, blisko ojca Rydzyka i Kościoła, to powinno uszanować Wigilię i Wielki Piątek - przekonywał w TOK FM poseł PSL Marek Sawicki. 

Jak przekonywał, już teraz "w te dni pracuje się inaczej". - Jak popatrzymy to w administracji pracuje się w Wigilię i Wielki Piątek do godziny 12. Wszyscy skracają dzień pracy, więc po co udawać, że pracujemy. W Niemczech Wielki Piątek jest wolny od pracy i nikomu to nie przeszkadza - mówił polityk PSL. 

Wolne w Wigilię dla administracji

Wigilia wolna od pracy dla pracowników administracji publicznej. Poinformował o tym, w RMF FM, Michał Dworczyk - szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

I zapowiedział, że dodatkowe wolne będzie trzeba odpracować.

Nie wszyscy mają wolne w Wigilię

Podczas gdy jedni będą się już szykować w domach do Wigilii, oni dopiero skończą pracę. Mowa o pracownikach Sądu Rejonowego Lublin Zachód z siedzibą w Świdniku, którzy mają pracować do godz. 15.30.

 - W innych sądach udało się ten dzień odpracować, u nas oczywiście nie - powiedzieli nam pracownicy, wskazując też na inne trudności we współpracy z dyrektor administracyjną sądu.

Sklepy w Wigilię

Wigilia na razie nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. O ewentualnym wolnym decydują właściciele firm.

Sprawdź, do której godziny będą otwarte sklepy największych sieci.

TOK FM PREMIUM