Czarownica zniknie z logo województwa świętokrzyskiego? Członek partii Ziobry chce postawić na katolicyzm

Mariusz Gosek, członek zarządu województwa świętokrzyskiego i dyrektor kieleckiego biura Zbigniewa Ziobry, rozważa zmianę logo regionu. Nacisk miałby być położony na religię katolicką. Teraz w logo województwa widnieje czarownica.

O planach członka władz sejmiku donosi Katolicka Agencja Informacyjna. - Nasz region to bogactwo tradycji związanej z początkami chrześcijaństwa na ziemiach polskich, to święty Krzyż (bazylika na Łysej Górze) czy Wiślica, które mogą bardzo dobrze nas identyfikować, bardziej niż czarownica na miotle - powiedział KAI Mariusz Gosek, członek zarządu województwa świętokrzyskiego oraz sekretarz generalny Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

Zdaniem polityka promocja regionu powinna opierać się na tradycji, patriotyzmie i wierze. Gosek chce, by takie atrakcje jak "Sabat Czarownic", organizowane przez kilka lat w Kielcach widowisko estradowe, zostały zastąpione koncertami piosenki katolickiej.

- Nie rezygnujemy z legend i baśni, ale niech w takiej sferze one pozostaną, chodzi o zachowanie właściwych proporcji - zapewnił.

Na Facebooku dodał, że nie chodzi o inkwizycję, ale inne rozłożenie akcentów w promocji regionu.

Przypomnijmy: Łysa Góra to szczyt, który był świętą górą Słowian. Zgodnie z tradycyjnymi wierzeniami Łysa Góra ma być miejscem spotkań czarownic (sabatów).



Czy popierasz zastąpienie czarownicy symbolami katolickimi?

TOK FM PREMIUM