Życzenia świąteczne od Ryszarda Czarneckiego. Nie obeszło się bez wpadki

Europoseł Ryszard Czarnecki wysłał pracownikom Parlamentu Europejskiego świąteczne życzenia. Na świątecznej kartce stoi na tle choinki, a życzenia napisane są po angielsku. I tu pojawił się problem.

Ryszard Czarnecki, polityk Prawa i Sprawiedliwości oraz eurodeputowany chciał złożyć życzenia współpracownikom w Brukseli.  Jak zauważa jednak "Kultura Liberalna", coś poszło nie tak. 

W napisie na kartce jest błąd. Pomysłodawcy kartki umieścili na niej napis "Marry Christmas". W pierwszym słowie jest jednak błąd: chcąc złożyć życzenia wesołych świąt po angielsku, należy napisać "Merry Christmas". 

Przypomnijmy, że Ryszard Czarnecki urodził się w Londynie jako Richard Henry Czarnecki, a imiona na ich polskie wersje zmienił dopiero w 2013 roku. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (113)
Życzenia świąteczne od Ryszarda Czarneckiego. Nie obeszło się bez wpadki
Zaloguj się
 • bigmaciek

  Oceniono 26 razy 18

  Happy w życzeniach noworocznych pisze się z dużej litery. Dwa byki w sześciu słowach dla gościa urodzonego w Londynie to całkiem niezły wynik.

 • tilow3

  Oceniono 16 razy 12

  Walka o "dzban roku" jest zacięta jak nigdy - na czele Zieliński i Richard! Pisowcy to przodujący idioci, a co ciekawsze ludzie ci wg. suwerena nadają się do władzy.

 • justas32

  Oceniono 21 razy 11

  Riszard pozdrawia pacjentów psychiatryków ...

 • ochujek

  Oceniono 20 razy 10

  Z wrakiem Tupolewa byłoby mu bardziej twarzowo.

 • ltte

  Oceniono 16 razy 8

  On niesie takie miłe przesłanie, pełne nadziei na lepszy los. Jak bałwan może zostać europosłem, to znaczy, że każdy może do czegoś dojść :-)

 • misiek1959

  Oceniono 16 razy 8

  Przypomnijmy również, ze Richard nie znał angielskiego w latach 90-tych, kiedy był przewodniczącym Komitetu Integracji Europejskiej. Z faktu urodzenia się w Londynie nie wynika znajomość języka. A OBATEL nawet z polskim miewa problemy. Normalka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX