Romuald Dębski nie żyje. Znakomity ginekolog zmarł w wieku 62 lat

Prof. Romuald Dębski nie żyje. O śmierci wybitnego ginekologa poinformował Szpital Praski w Warszawie

Prof Romuald Dębski ro jeden z najbardziej znanych polskich ginekologów. Był szefem Kliniki Położnictwa i Ginekologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Prof Dębski to autor dziesiątek publikacji z zakresu ginekologii, położnictwa czy endokrynologii ginekologicznej. 

1 czerwca, w Międzynarodowym Dniu Dziecka, przed Szpitalem Bielańskim zorganizowano pikietę w obronie prof. Dębskiego i jego współpracowników. Rodzice dzieci, które urodziły się dzięki wybitnemu ginekologowi, w ten sposób pokazali sprzeciw wobec działań środowisk pro life. W czasie demonstracji zasłonięto stojący przed szpitalem samochód oklejony zdjęciami martwych płodów.

- Tomusiowi nigdzie nie dawano szans. Na Śląsku kazano mi się modlić, a tutaj pomogli. Po jednym rutynowym zabiegu okazało się, że wyzdrowiał i ma się dobrze - mówiła reporterowi TOK FM jedna z matek, która brała udział w demonstracji. - Pan profesor czyni tylko dobro. Moje początki z ciążą były takie, że zrobiłam tournée po szpitalach, również tych najbardziej renomowanych. Każdy mnie odsyłał z kwitkiem. Kiedy trafiłam tutaj, do pani dr Dębskiej i do pana profesora Dębskiego, po 9-miesięcznej walce udało się - wspominała inna uczestniczka pikiety.

Profesora żegnał też prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. 

Prof. Dębski przez lata był oskarżany przez zwolenników całkowitego zakazu aborcji o to, że w jego szpitalu przeprowadza się zabiegi przerywania ciąży.

Czytaj też: Prof. Romuald Dębski w szpitalu. Znakomity ginekolog walczy o życie>>>DOSTĘP PREMIUM