Romuald Dębski nie żyje. Znakomity ginekolog zmarł w wieku 62 lat

Prof. Romuald Dębski nie żyje. O śmierci wybitnego ginekologa poinformował Szpital Praski w Warszawie

Prof Romuald Dębski ro jeden z najbardziej znanych polskich ginekologów. Był szefem Kliniki Położnictwa i Ginekologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Prof Dębski to autor dziesiątek publikacji z zakresu ginekologii, położnictwa czy endokrynologii ginekologicznej. 

1 czerwca, w Międzynarodowym Dniu Dziecka, przed Szpitalem Bielańskim zorganizowano pikietę w obronie prof. Dębskiego i jego współpracowników. Rodzice dzieci, które urodziły się dzięki wybitnemu ginekologowi, w ten sposób pokazali sprzeciw wobec działań środowisk pro life. W czasie demonstracji zasłonięto stojący przed szpitalem samochód oklejony zdjęciami martwych płodów.

- Tomusiowi nigdzie nie dawano szans. Na Śląsku kazano mi się modlić, a tutaj pomogli. Po jednym rutynowym zabiegu okazało się, że wyzdrowiał i ma się dobrze - mówiła reporterowi TOK FM jedna z matek, która brała udział w demonstracji. - Pan profesor czyni tylko dobro. Moje początki z ciążą były takie, że zrobiłam tournée po szpitalach, również tych najbardziej renomowanych. Każdy mnie odsyłał z kwitkiem. Kiedy trafiłam tutaj, do pani dr Dębskiej i do pana profesora Dębskiego, po 9-miesięcznej walce udało się - wspominała inna uczestniczka pikiety.

Profesora żegnał też prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. 

Prof. Dębski przez lata był oskarżany przez zwolenników całkowitego zakazu aborcji o to, że w jego szpitalu przeprowadza się zabiegi przerywania ciąży.

Czytaj też: Prof. Romuald Dębski w szpitalu. Znakomity ginekolog walczy o życie>>>DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Romuald Dębski nie żyje
Zaloguj się
 • aaneczka69

  Oceniono 5 razy 3

  Smutno .... tak wcześnie odszedł Pan Profesor. Wielu kobietom mógł jeszcze pomóc, to wielka strata. Wyrazy współczucia dla Rodziny

 • indan

  Oceniono 5 razy 3

  Dobry człowiek, Szacunek.

 • werner53

  Oceniono 1 raz 1

  Alicja Tysiac dzieki Debskiemu oslepla,co bylo diagnozowane przez innych lekarzy, ale Dembski uznal te okulistyczne wskazania za niewystarczajace i odmowil wykonania legalnej aborcji, skazujac kobiete na cierpienie i pieklo. Obecnie Alicja Tysiac posiada jedynie 3% sprawnosci widzenia, utrzymuje sie ze skromnej renty inwalidzkiej i samotnie wychowala trojke dzieci. Jej corka Julia zyje z ciezarem, ze przez jej wymuszone urodzenie jej matka jest slepa. Wspanialy lekarz.

 • przelot77

  Oceniono 3 razy 1

  Ten niezwykły, niezwykle dobry, ludzki, mądry człowiek nie ma w Polsce następców. Był jedyny w tym coraz bardziej kołtuńskim kraju. I zmarł w wieku 62 lat. Panie Profesorze. NIEPOWETOWANA STRATA.

 • stork40

  Oceniono 3 razy 1

  wielka szkoda

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX