Emocjonująca sesja Rady Warszawy: 98 proc. bonifikaty i podobizna Rafała Trzaskowskiego wniesiona przez PiS

Radni PiS przynieśli na sesję Rady Warszawy podobiznę Rafała Trzaskowskiego. I szybko ją wynieśli. Rada jednogłośnie poparła wniosek prezydenta Warszawy o 98-procentową bonifikatę za przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności.

Radni Warszawy przywrócili 98-procentową bonifikatę za przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności. "Za" byli wszyscy radni.

Wniosek, o powrót do uchwalonej tuż przed wyborami stawki, złożył prezydent Warszawy. Jego obecność chyba pokrzyżowała plany radnych Prawa i Sprawiedliwości. Przynieśli na sesję podobiznę Rafała Trzaskowskiego. Ale, jak informuje reporter TOK FM, kiedy zobaczyli prezydenta na sesji, podobiznę wynieśli.

Zaraz po przyjęciu uchwały w sprawie bonifikaty za przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności, radni PiS skandowali: "wygraliśmy dla Warszawy". Po głosowaniu sesja rady została zamknięta. Mimo że głosi chciało zabrać jeszcze wielu radnych.

Bonifikata niezgody

Po raz pierwszy sprawą wysokości bonifikaty za przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności, stołeczni radni zajmowali się tuż przed wyborami. Władze miasta proponowały 60 proc., ale wszyscy radni poparli propozycję złożoną przez PiS, by bonifikata wyniosła 98 proc.

Na ubiegłotygodniowym posiedzeniu nowej Rady Warszawy głosami radnych Koalicji Obywatelskiej wrócono do 60-procentowej bonifikaty. Co wywołało nie tylko rozczarowanie mieszkańców, ale i ostre ataki ze strony Prawa i Sprawiedliwości. Ostatecznie dwa dni temu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił, że chce, by mieszkańcy mieli wyższą bonifikatę. Dziś rekomendując takie rozwiązanie radnym, przypomniał, że to PiS zdecydował, iż w przypadku gruntów należących do państwa - bonifikata wynosi 60 procent.

Czytaj też: Skąd pieniądze na załatanie dziury po wyższej bonifikacie? Zastępca Rafała Trzaskowskiego: Unikniemy podwyżek>>>TOK FM PREMIUM