PiS krytykuje ekspresowe tempo obrad ws. bonifikaty. Święcicki: Były już o tym dwie sesje

Radni Warszawy przywrócili 98-procentową bonifikatę za przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności. "Za" byli wszyscy radni. Sesję szybko zamknięto, choć głos chciało jeszcze zabrać wielu radnych.

Rada Warszawy - na błyskawicznej, bo trwającej niecałą godzinę sesji - zdecydowała o powrocie do 98-procentowej bonifikaty przy przekształceniu użytkowania wieczystego gruntów we własność. Cofnęła tym samym własną decyzję sprzed tygodnia, która obniżała ulgę do najwyżej 60 proc. 

Ekspresowe tępo obrad krytykują radni stołecznej opozycji, wywodzący się głównie z Prawa i Sprawiedliwości. 

Marcin Święcicki z Platformy Obywatelskiej przekonywał w Wywiadzie Politycznym w TOK FM, że w takim przypadku nie ma sensu przeprowadzać długich debat. - Sprawa była debatowana już na dwóch sesjach. Chodziło o zmianę liczby z 60 na 98, więc może to było motywem, żeby nie robić na ten temat kolejnej debaty, bo wszyscy to świetnie znają i wiedzą o co chodzi i ograniczono się do wystąpień klubowych - ocenił.

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, uzasadniając swój wniosek, poprosił o poparcie, przypominając, że zmienił zdanie, bo wsłuchał się w głosy mieszkańców. Zaznaczył też, że bonifikaty na gruntach Skarbu Państwa są najwyżej 60-cioprocetnowe, dlatego liczy również na zmiany ustawowe w tej kwestii.

DOSTĘP PREMIUM