Czas wolny w przyszłości? Nie wysiedzimy dwóch godzin w kinie. "Jesteśmy coraz bardziej rozproszeni"
W Polsce Youtube ogląda 24 miliony osób. Według youtubera (czyli twórcy wideo internetowego) Rafała Masnego świadczy to o rosnącej popularności tego rodzaju przekazu informacji, który zapowiada się na główne medium przyszłości.
- Specjalnie nie nazywam tego filmem, tylko właśnie wideo. Dla mnie wideo to nagranie do 15-20 minut, które jest bardzo kompatybilne z naszą coraz bardziej rozproszoną naturą. Cały czas nam coś przerywa, wciąż przychodzą jakieś powiadomienia. Wierzę w to, że filmy będą w przyszłości coraz krótsze, nawet te długometrażowe. Dlaczego? Bo ludzie nie będą już mogli się skupić na czymś dłuższym. To smutne, ale tak będzie. I wtedy właśnie wideo zatriumfuje, bo zaplanowanie 2 godzin na jakieś wielkie kinowe dzieło będzie jeszcze trudniejsze niż dziś - powiedział.
"Internet oddał media ludziom"
Jak tłumaczył dalej Masny, teraz każdy może tworzyć treści i znaleźć swoją publiczność. Bez względu na to, ile i na co ma pieniędzy.
- Internet oddał media ludziom. Dla mnie to jest niesamowite, bo pierwszy raz w historii dzieje się to na taką skalę. Fajne jest to, że na YT pieniądze nie mogą decydować o popularności. Gdyby wpuścić na te kanały duże firmy, to one nie będą miały tak wielkiej przewagi. Tu wszystko zależy od tego, co powiedzą użytkownicy. Bardzo istotna jest autentyczność, budowanie społeczności - tłumaczył youtuber, dodając, że bardziej niż drogi sprzęt czy fundusze na reklamę liczy się dobry pomysł.
Jednak media społecznościowe nie będą rozwijać się w nieskończoność. - Na pewno w końcu nastąpi ich przewartościowanie. Ale myślę, że wideo to jest zdecydowanie medium XXI wieku - stwierdził gość TOK FM.
Czy wszyscy skończymy w okularach VR?
Pojawia się coraz więcej głosów mówiących, że czeka nas przyszłość przypominająca tę z filmu "Matrix" - będziemy zamknięci w wirtualnej przestrzeni, zaopatrzeni w okulary umożliwiające jej nieprzerwany odbiór. Czy właśnie taka przyszłość nas czeka?
- Myślę, że w ciągu najbliższych 100-200 lat to się nie wydarzy, bo człowiek jest zwierzęciem stadnym. Nie chce się aż tak odcinać od innych. I będzie tak do momentu, aż wirtualna rzeczywistość stanie się na tyle realistyczna, że spotkanie w niej będzie bardziej namacalne. Dlatego wideo będzie na razie królowało ponad VR - powiedział na koniec Rafał Masny.
Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj audycji. Dowiesz się:
- Dlaczego zawód youtubera to ciężki kawałek chleba?
- Pokolenie Z: jak będzie wyglądać ich przyszłość?
- Dlaczego internet to największy wynalazek ludzkości?
-
Niemcy wprowadzą kontrole na granicach z Polską. "To porażka rządu i prezesa Kaczyńskiego"
-
Orgia księży w Dąbrowie Górniczej. "Nie da się przejść obojętnie". Prezydent miasta zawiesza współpracę z diecezją
-
Zapytaliśmy Polaków o partie drugiego wyboru. "Wyniki frustrują sztabowców Prawa i Sprawiedliwości"
-
Katastrofa w seminariach i "ciemna noc" Kościoła. "Stworzono w nim eldorado dla przestępców"
-
Konfederacja leci w dół. "Mentzen lepiej wypadał na TikToku, niż w rzeczywistości"
- Kontrole na granicy z Niemcami. "Rząd Scholza musi działać i robi to spektakularnie"
- "Chłopi" kandydatem do Oscara. "Zielona granica" miałaby większe szanse?
- Czy w Polsce zabraknie paliwa? Orlen apeluje do kierowców
- Tragiczny wypadek na autostradzie A1. Nowe ustalenia biegłego
- Ziobro dostał zakaz z sądu, ale dalej brnie i oskarża Holland o "stalinowską propagandę"