Paulina Piechna-Więckiewicz o reakcjach na ruch Biedronia: Opozycja przeżywa niewiarygodne wzmożenie

Paulina Piechna-Więckiewicz, koordynatorka regionalna ruchu politycznego Roberta Biedronia, mówiła w Poranku Radia TOK FM, że głosy oddane na nową inicjatywę na pewno się nie zmarnują.

Paulina Piechna-Więckiewicz była radna Warszawy, a obecnie przewodnicząca Stowarzyszenia Wygra Warszawa, jest koordynatorką regionalną ruchu politycznego Roberta Biedronia.

- Mam ważenie, że wielu członków i członkiń opozycji przeżywa jakieś niewiarygodne wzmożenie, zamiast cieszyć się z poszerzenia oferty demokratycznej, żeby każdy Polak i Polka rzeczywiście miał wybór i chciał iść do wyborów - mówiła o reakcjach na ruch Roberta Biedronia, zaznaczając, że niestety czasami przybierają one podobną formę, jak to, w jakich sposób zachowują się przeciwnicy opozycji. 

Jan Wróbel, prowadzący program, zwrócił jednak uwagę, że jeśli ruch Biedronia uzyska w wyborach słaby wynik, to te kilka procent, które zdobędzie "zmarnuje się podwójnie: i ruchowi Biedronia, i całej demokratycznej opozycji". 

- Robert Biedroń jest gwarantem tego, że się nie zmarnuje. Jest gwarantem tego, że nowa jakość zaistnieje - tłumaczyła gościni TOK FM, podkreślając, że widać do po spotkaniach cyklu 'Burzy Mózgów". Dodała, że w Warszawie, na organizowane przez ruch spotkanie, przyszło ok. 2 tys. osób, a frekwencja dopisywała również w mniejszych miejscowościach. 

Robert Biedroń zamknie wszystkie kopalnie?

Paulina Piechna-Więckiewicz odniosła się również do wypowiedzi Roberta Biedronia, który chce zamknąć wszystkie polskie kopalnie węgla do 2035 roku. Polityk obiecuje jednak, że górnicy nie zostaną pozostawieni sami sobie. 

- Myślę, że również wielu górników zdaję sobie sprawę, że coś musi się zmienić. Propozycja inicjatywy Roberta Biedronia, żeby zamknąć kopalnie - to jest oczywiste, że w tej propozycji zawierają się rozwiązania dla samych górników. Robert Biedroń nie chce nikogo zostawiać z tyłu i zawsze, w każdym elemencie stopniowo ujawnianego opinii publicznej programu jest mowa przede wszystkim o ludziach. 

Gościni TOK FM dodała, że eksperci Roberta Biedronia wyliczyli, że przy samych odnawialnych źródłach energii do 2035 roku powstanie ok. 200 tys. nowych miejsc pracy. 

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

Od czego Rafał Trzaskowski zacznie swoją pracę w stolicy? "Najpierw darmowe żłobki"

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM