Stowarzyszenie Iustitia zgłoszone do Nagrody Radia TOK FM

Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia zgłosiła do Nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak przekonywała w Magazynie EKG dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, Iustitia zasługuje na nagrodę, bo broni praworządności w Polsce.

- Sędziowie ryzykują swoją pozycją zawodową. Jednak praworządność jest dla nich czymś kompletnie nadrzędnym - mówiła.  

Dr Starczewska-Krzysztoszek podkreślała, że sędziowie ubiegają się o prawa nas wszystkich. - Walczą w naszym imieniu. Nie zawsze my jesteśmy w stanie to robić. Nie zawsze też jesteśmy świadomi negatywnych konsekwencji tego, co w systemie prawa się dzieje - dodała.

Kandydatów do Nagrody Radia TOK FM z krótkim uzasadnieniem mogą też zgłaszać nasi Słuchacze. Wystarczy wejść na stronę nagroda.tokfm.pl, lub wysłać mail na adres: nagroda@tok.fm.

Nagrodę im. Anny Laszuk przyznajemy co roku tym, którzy mieli istotny wpływ na polską rzeczywistość. Wśród laureatów są między innymi: Ogólnopolski Strajk Kobiet, Rzecznik Praw Obywatelskich: dr Adam Bodnar czy Obrońcy Puszczy Białowieskiej.

Laureata dziewiątej edycji nagrody poznamy drugiego kwietnia przyszłego roku.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM