Zarabiają krocie, a nie wiadomo jakie mają kompetencje. Kim są współpracownice Glapińskiego?

Martyna Wojciechowska i Kamila Sukiennik to najbliższe współpracownice prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego. Niestety ich wykształcenie, jak i zarobki owiane są tajemnicą - informuje "Gazeta Wyborcza", która napisała o ich zawrotnej karierze.

W 2016 r. dostała awans i została dyrektorem Departamentu Komunikacji i Promocji NBP. "Porównując jej oświadczenia majątkowe sprzed awansu i po nim, oszacowaliśmy, że po podwyżce w sierpniu zarabia ok. 65 tys. miesięcznie wraz z premiami, dodatkowymi dochodami i bonusami" pisze "Wyborcza". NBP nie chce jednak udzielić informacji na temat wykształcenia i wynagrodzenia Wojciechowskiej.

Czytaj także: Jego nazwisko w aferze KNF jest najważniejsze. Kim jest prezes NBP Adam Glapiński?

Z kolei Sukiennik jest dyrektorką gabinetu Adama Glapińskiego. Jakie szkoły skończyła? Tego NBP też nie chce zdradzić. - Zapewnia jednak, że przez kilkanaście lat zajmowała się „zagadnieniami, które umożliwiły jej zdobycie doświadczenia, umiejętności oraz wiedzy z zakresu zarówno zagadnień funkcjonowania spółek prawa handlowego, instytucji administracji publicznej, banku centralnego, w szczególności sposobu i zasad funkcjonowania rynków finansowych” - czytamy w "Wyborczej".

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM