TVP Info znalazło winnych drożejącego prądu - to "decyzje rządów PO-PSL". "To się nie dzieje"

W Sejmie trwa gorąca debata na temat ustawy, która ma spowodować, że rachunki za prąd w przyszłym roku nie wzrosną. Tymczasem TVP Info swoją relację na żywo opatruje komentarzem o PiS blokującym podwyżki, spowodowane decyzjami PO-PSL.

Zdjęcia pokazujące pasek, opisujący relację na żywo z sejmowej debaty, pojawiły się w twitterowych wpisach. - Już mi się nie chce ani kpić, ani oburzać. Odnotowuję jedynie - napisał Wojciech Szacki.

Wojciech Czuchowski skomentował: "To się... k... nie dzieje", zaś Patryk Wachowiec z Fundacji FOR skomentował to ujęcie hasztagiem, który TVP Info obrała sobie za hasło: #wieszwięcej. 

Komentowany i krytykowany jest również sposób prowadzenia obrad przez wicemarszałka Ryszarda Terleckiego, który zadającym pytania posłom wyłączał mikrofon już po 30 sekundach. 

W tonie obciążania odpowiedzialnością rządów PO-PSL wypowiadał się w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Stwierdził on, że gdyby nie rezygnacja Donalda Tuska z weta w czasie negocjacji pakietu klimatycznego w 2008 roku, dzisiejszej sytuacji by nie było. Podkreślił jednocześnie, że gdyby przed dekadą u władzy był PiS, takie weto zostałoby zgłoszone. 

Dyskutowany w ekspresowym tempie rządowy projekt zakłada obniżenie akcyzy na energię elektryczną oraz opłaty przejściowej, a także ustala ceny energii i opłaty sieciowe. W przypadku stawek opłat sieciowych na poziomie z 31 grudnia 2018, w przypadku taryf i innych umów na sprzedaż i zakup energii - na poziomie z 30 czerwca 2018 r.

TOK FM PREMIUM