Prof. Markowski podsumował "dobrą zmianę". "Polityczny skansen, prymitywna peryferyjność"

- Jesteśmy skansenem myślenia politycznego - tak o rządzie PiS mówił w Poranku Radia TOK FM profesor Radosław Markowski z SWPS.
Zobacz wideo

Jak przebiega "dobra zmiana" w Polsce? - Jesteśmy w lesie. Przez ostatnie trzy lata skazaliśmy się na prymitywną peryferyjność, gdzie drobny cwaniaczek z Żoliborza z innym cwaniaczkiem z Poznania załatwia jakieś sprawy. Parlament działa jak przedszkolaki w piaskownicy. Jesteśmy skansenem politycznego myślenia - ocenił profesor Radosław Markowski, gość Jacka Żakowskiego w Poranku Radia TOK FM. 

W jego opinii rząd PiS powinien odejść, ale tylko wtedy, jeśli będzie szansa na "rozliczenie tych niegodziwości, których dokonali". - To wielki wysiłek, żeby te 3 dramatyczne lata odkręcić - dodawał prof. Markowski.

Ekspert z SWPS nie wierzy, że Koalicja Obywatelska pod wodzą Grzegorza Schetyny byłaby zdolna do takich czynów. - Jeśli Koalicja Obywatelska ma tak wygrać, że za pół roku się pokłócą i rozpadną oraz będzie - jeszcze przy prezydencie Dudzie - nowe rozdanie, to lepiej żeby nie wygrywała - mówił prof. Markowski. 

- Politycy, którzy teraz rządzą Polską, są nieadekwatni do wyzwań XXI wieku, co więcej, byli też nieadekwatni do tego, co działo się w końcówce XX wieku - oceniał ekspert. 

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

  • Co nas czeka w najbliższej politycznej przyszłości?
  • Jakie są inne słabości naszych polityków?

Polityczne podsumowanie roku:

Zobacz wideo

 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM