Adam Andruszkiewicz oficjalnie z nominacją na wiceministra. Lis: "troll i faszysta"

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że Adam Andruszkiewicz pełni funkcję sekretarza stanu od 28 grudnia. Tomasz Lis ocenił, że Prawo i Sprawiedliwość wzięło do rządu "trolla i faszystę".

Adam Andruszkiewicz to poseł klubu Wolni i Niezależni. Do Sejmu trafił z list ugrupowania Pawła Kukiza

Pierwsza informacja o nominacji dla Andruszkiewicza pojawiła się w minioną niedzielę. Wywołało to wiele bardzo krytycznych komentarzy w sieci. - "Nominacją dla pana Andruszkiewicza, dzień przed końcem roku, ta władza pokazała jak doszczętnie jest zdegenerowana, by - wchodząc w nowy rok - każdy kto ma minimum przyzwoitości i rozumu, wiedział, że musi zrobić wszystko co może, by ją w diabły pogonić" - napisał na Twitterze Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweeka". 

Po tym, jak ministerstwo - zamieszczając biogram Andruszkiewicza - potwierdziło informację o nominacji, Lis napisał: "Wybitnie wyrafinowany manewr PIS -u, w ramach marszu w stronę centrum i podkreślenia, że są proeuropejscy, wzięli do rządu trolla i faszystę".

Warto dodać, że w biogramie nowego wiceministra nie a informacji o tym, że kierował Młodzieżą Wszechpolską. Na czele organizacji, przypomnijmy, stał w latach 2015-2016.

Poseł PO Arkadiusz Myrcha proponuje sondaż, co spowodowało, że były prezes Młodzieży Wszechpolskiej trafił do ministerstwa. Podkreślając, że Andruszkiewicz znany jest z antyunijnych poglądów. Poseł daje uczestnikom sondażu dwie odpowiedzi do wyboru: "eliminację Ziobrzystów" i "dla antyUE wyborców". 

28-letni Adam Andruszkiewicz próbkę swoich poglądów przedstawił w rozmowie z Rochem Kowalskim. Nowy wiceminister w czerwcu (wtedy przeprowadzono rozmowę) porównywał gazociąg Nord Stream 2 do zaborów. I kilkukrotnie pokazał, co myśli o naszym sąsiedzie - Niemczech. "Jeżeli słyszę z ust Niemców naukę o demokracji, to robi mi się słabo jako człowiekowi i niedobrze jako politykowi. Za życia naszych dziadków, jeśli jesteśmy z tego samego pokolenia, Niemcy całkowicie zniszczyli nasze państwo. To dzięki Niemcom znaleźliśmy się w okowach komunizmu. Do tej pory wychodzimy z etapu postkomunistycznego. Dla mnie naród, który zgotował nam taki los, nie ma prawa jeszcze przez najbliższe pokolenia mówić nam, jak wygląda demokracja. To przez Niemców nie ma u nas instytucji demokratycznych z okresu przedwojennego. Oni nam to przerwali. Nie są narodem, który może nas pouczać" - mówił nowy wiceminister cyfryzacji w rozmowie z reporterem TOK FM. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (22)
Adam Andruszkiewicz wiceministrem cyfryzacji. Resort potwierdza
Zaloguj się
 • andrzej1.61

  Oceniono 5 razy 3

  Faszysta ministrem widocznie ma zbieżne poglądy z rodzina Kaczyńskich.

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 6 razy 2

  Otóż zwykłe barany potrzebują takiego przywódcy, który nie będzie miał nigdy żadnych wątpliwości.
  Ktoś za nich musi myśleć i to bez wprowadzania zamętu w stadzie.
  Co widać po rozpaczliwych komentarzach obrońców tego oszołoma.
  Zalety tego faszysty:
  "wie czego chce"
  "to nie lane kluchy"
  "lepszy od Kalisza i Schetyny"

  I to już koniec komplementów pod adresem przywódcy baranów.
  Tyle baranom wystarczy.

  Mój pies też wie czego chce.
  To pies pasterski a nie żadne lane kluchy.
  Jest też dla mnie lepszym kompanem niż byłby Kalisz i Schetyna.
  Na jego widok barany szczają ze strachu.

  Ale pomimo tego, w życiu nie wybrałbym go na wiceministra.

 • krytek-7

  Oceniono 6 razy 2

  Ani troll,ani faszysta,tylko typowy dla pisu wsiowy cmok.

 • martianenvoy

  Oceniono 1 raz 1

  Jak widać z postów, pisofaszystowskie trolle zostały spuszczone ze smyczy.

 • kocica66

  Oceniono 4 razy -4

  Lis,jak masz czelnosc wypowiadac sie na temat tego czloweika? ty nie masz prawa tykac takich ludzi jak postac Andruszkiewicza.on ma zasady ,dla niego Polska to wszystko co czlowiek moze miec a ty ,zdrajco ,...mam nadzieje ,ze dozyjemy czasu kiedy tacy jak ty beda publicznie naznaczeni co spowoduje ,ze nigdy wiecej nieuslyszymy ani slowao tobie i tobie podobnych /

 • 2bxornot2b

  Oceniono 6 razy -4

  Z kazdegoi byscie stallinowcy zrobili faszyste, chlopak jest w porzo dynamiczny ideowy patriota i to wytarczy by obrzucac go faszystkowskim gow...

 • irenevonbrick

  Oceniono 6 razy -4

  Lepszy ok Kalisza ,Schetyny i innych dupowłazów.

 • irenevonbrick

  Oceniono 6 razy -4

  Lis czekam na ciebie w Lesie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX