Dni wolne w 2019 roku. Sprawdź, kiedy wypadają dni wolne od szkoły i pracy

Nowy Rok zawsze zaczyna się dobrze, bo dniem ustawowo wolnym od pracy. Sprawdź, kiedy jeszcze będziesz mieć wolne w 2019 roku i kiedy najlepiej wykorzystać urlop na przedłużenie weekendu.
Zobacz wideo

W styczniu ustawowo wolne od pracy są dwa dni: 1 stycznia (Nowy Rok) oraz 6 stycznia (święto Trzech Króli). W tym roku jednak ta druga data przypada w niedzielę, więc chcący odpocząć w tym tygodniu więcej niż standardowo, mogą poczuć się zawiedzeni. 

Kolejne wolne od pracy i szkoły dni pojawią się dopiero w kwietniu. 21 kwietnia obchodzona będzie Niedziela Wielkanocna, a 22 kwietnia Poniedziałek Wielkanocny, czyli popularny Śmigus Dyngus

Dni wolne w 2019 roku. Okazje do "długich weekendów"

Najbardziej wyczekiwanymi dniami wolnymi od pracy, oprócz sobót i niedziel, jest w rocznym kalendarzu jednak 1 i 3 maja. 

Majówka przypada w tym roku wyjątkowo korzystnie dla chcących zorganizować dłuższy wyjazd lub odpoczynek, bez konieczności zużywania wielu dni urlopowych. 

1 maja przypada bowiem w środę, a 3 maja wypada więc w piątek. Wystarczy zatem, że weźmiemy jeden dzień wolny, a będziemy mogli cieszyć się pięciodniowym odpoczynkiem w jednym tygodniu. 

Kolejny wolny dzień, który co roku daje nam szansę na przedłużony weekend to Boże Ciało, które zawsze obchodzone jest w czwartek. W tym roku będziemy mogli cieszyć się również być może dobrą pogodą, bo obchodzone będzie dopiero 20 czerwca. 

W tym roku okazji do przedłużonych weekendów nie brakuje. Kolejna okazja pojawi się 15 sierpnia. Wtedy obchodzone jest Święto Wojska Polskiego. W 2019 roku przypada ono w czwartek. 

W listopadzie wolny będzie 1 (dzień Wszystkich Świętych) oraz 11 listopada, czyli Święto Niepodległości. 

W obu przypadkach daty układają się idealnie: 1 listopada wypada bowiem w piątek, a 11 listopada w poniedziałek. 

Święta Bożego Narodzenia w 2019 roku, czyli 25 i 26 grudnia, wypadną natomiast w środę i czwartek. 

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

TOK FM PREMIUM