Kiedy finał WOŚP? 120 tysięcy wolontariuszy będzie zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla szpitali dziecięcych

27. finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 13 stycznia. W całej Polsce i wielu miastach na świecie odbędą się kwesty, koncerty, aukcje, z których dochód zasili konto Wielkiej Fundacji Świątecznej Pomocy. Przez 26 lat udało się zebrać 951 milionów złotych.

WOŚP zagra po raz 27. W drugą niedzielę stycznia 120 tysięcy wolontariuszy będzie zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Jak informuje Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zaplanowano - w całej Polsce i na świecie - kilka tysięcy imprez, happeningów i innych wydarzeń. Tradycyjnie o 20:00 niebo rozświetli "Światełko do nieba" - happening będący punktem kulminacyjnym całodziennej akcji. W tym roku "Światełko" będzie inne niż dotychczas. Na początku grudnia Jurek Owsiak ogłosił, że rezygnuje z fajerwerków.

27. finał odbędzie się 13 stycznia. Będzie to niehandlowa niedziela, ale jak informują organizatorzy akcji, w wielu galeriach handlowych odbędą się imprezy-zbiórki na rzecz WOŚP.

Podczas ubiegłorocznego finału udało się zebrać ponad 126 milionów złotych, o ponad 20 milionów więcej niż w 2017 roku.

Czytaj też: ''Robienie dobrych rzeczy powinno być przyjemne''. Nasz słuchacz przeczytał serwis w TOK FM i wsparł WOŚP>>>

"Krytykując WOŚP proszę pomyśleć o wcześniaku, ważącym 500 gram. Wtedy poglądy polityczne są bez znaczenia"DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM