Czarzasty przekonuje, że SLD nie skończy jak Nowoczesna. "Ja jestem niestrawny"

Ja się rozmów z Grzegorzem Schetyną nie boję - przekonywał w Wywiadzie Politycznym TOK FM szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Włodzimierz Czarzasty.

Prowadząca Wywiad polityczny Karolina Lewicka pytała, na jakim etapie są rozmowy dotyczące jednej listy opozycji na nadchodzące wybory europejskie i parlamentarne.

- Nie prowadzimy zjednoczeniowych rozmów. Doświadczenia za bliskiej współpracy się zakończyły, gdy skończyła istnieć Koalicja Obywatelska. Dlatego porozumienie musi być pragmatyczne, podmiotowe, bardzo partnerskie i dobrze opisane – stwierdził Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.

Czytaj także: "Nie położymy się na talerzu Schetyny". Zandberg wyklucza wielką listę opozycji na wybory

Polityk lewicy wyraził przekonanie, że taka wspólna lista przed wyborami do europarlamentu jednak powstanie. - Jeśli będzie partnerskie traktowanie, to będzie dobry efekt. Platforma musi wyciągnąć wnioski z tego, że gdyby nie SLD i PSL, to rządziłaby teraz tylko w jednym sejmiku. To samo byłoby w wyborach parlamentarnych – przekonywał Czarzasty i dodał: - Walczyłbym o to, żeby wystawić potem rozsądny rząd, który zajmie się Polską, a nie PiS.

Polityk zaznaczył, że nie obawia się, że alians z PO, skończy się dla jego ugrupowania tak jak dla Nowoczesnej udział w Koalicji Obywatelskiej. Po wyborach samorządowych partia przeszła głęboki kryzys, część posłów odeszła z N. do PO. - Ja jestem niestrawny, pan Schetyna mnie nie zje. Mam na to za duże doświadczenie – mówił szef SLD.

Lewicka pytała Czarzastego, czy zdecydowałby się na taką formę promocji swojej osoby, jaką ostatnio zastosował Robert Biedroń. Chodzi o słynne zdjęcie stóp z wakacji w Nikaragui. Z podobnych ujęć znany był kontrowersyjny poseł PiS, Dominik Tarczyński. - Miałbym dwa problemy. Po pierwsze musiałbym tam dopłynąć, bo ja nie latam. A po drugie, nie mam aż tak ładnych stóp – żartował Czarzasty i dodał, że każdy dobiera takie formy promocji, jakie uważa za skuteczne.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

  • Komu poparcie zabierze ruch Roberta Biedronia?
  • Kto Czarzasty chce namówić do startu w wyborach do PE?

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM