Prognoza pogody na piątek: deszcz i śnieg, ale temperatura na plusie

Prognoza pogody na piątek i noc z piątku na sobotę stoi pod znakiem opadów śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Niebo w wielu miejscach zasnuwać mogą gęste chmury. Temperatura w dzień na plusie.

Polska jest dziś w zasięgu zatoki niżu znad Skandynawii, w strefie ciepłego frontu atmosferycznego. Powoli napływa do nas cieplejsze, polarne morskie powietrze.

Prognoza pogody na piątek

W piątek synoptycy IMGW zapowiadają zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, tylko na południowym wschodzie kraju niebo może być całkowicie zasnute chmurami. Tam też będzie padał śnieg - w ciągu dnia spaść może około 10-15 cm białego puchu.

Na pozostałym obszarze prognozowane są opady deszczu ze śniegiem i deszczu, jedynie na Kaszubach oraz wschodzie Mazowsza i Podlasiu śniegu. Temperatura maksymalna od 0-1 stopnia Celsjusza na wschodzie do 5-6 stopni na zachodzie kraju. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty, nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, północny i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr powodował będzie zamiecie i zawieje śnieżne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie spadać.

Prognoza pogody na noc z piątku na sobotę

W nocy meteorolodzy przewidują bardzo złą pogodę dla podróżujących. Zachmurzenie będzie całkowite lub duże. Na północnym zachodzie i zachodzie padać ma deszcz i deszcz ze śniegiem, a na pozostałym obszarze śnieg. Tylko w nocy na północnym wschodzie oraz w centrum kraju spadnie go do 6-8 cm, na południowym wschodzie oraz w Karpatach do 10-15 cm. Na Pomorzu Gdańskim oraz północnym wschodzie miejscami możliwe opady marznące powodujące gołoledź.

W nocy pogoda przyniesie nam też miejscami mróz - od -5 stopni na południowym wschodzie do 2-3 stopni na północnym zachodzie i wybrzeżu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni, w drugiej części nocy od zachodu skręcający na północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr powodował będzie zamiecie i zawieje śnieżne.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM