Mateusz Morawiecki jest chory. Premier odwołał wizytę w Bośni i Hercegowinie

Premier Mateusz Morawiecki z powodu choroby odwołał piątkową wizytę w Bośni i Hercegowinie - poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Do Bośni i Hercegowiny udał się szef MON Mariusz Błaszczak.
Zobacz wideo

Premier Morawiecki miał odwiedzić w piątek Bośnię i Hercegowinę, gdzie planowane było spotkanie z żołnierzami Polskiego Kontyngentu Wojskowego stacjonującymi w Sarajewie; po południu szef polskiego rządu miał rozmawiać z premierem kraju, Denisem Zvizdiciem.

Polska armia stacjonuje w Bośni i Hercegowinie od przeszło 25 lat; obecnie polski kontyngent składa się z żołnierzy 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego, a dowódcą XVI zmiany PKW EUFOR ALTHEA jest ppłk Jarosław Bondalski.

Celem unijnej misji EUFOR ALTHEA jest szkolenie i budowa zdolności wojskowych sił zbrojnych Bośni i Hercegowiny oraz monitorowanie sytuacji bezpieczeństwa.

W połowie ubiegłego roku polski kontyngent w Sarajewie odwiedził szef MON Mariusz Błaszczak. Z kolei w 2017 roku 14. zmianę polskiego kontyngentu misji EUFOR ALTHEA odwiedził ówczesny szef MON Antoni Macierewicz; była to pierwsza zmiana, którą odwiedził minister obrony.

TOK FM PREMIUM