Mróz, zawieje i zamiecie śnieżne. Zima nie odpuszcza

Zimowa pogoda w święto Trzech Króli. Meteorolodzy zapowiadają słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, na zachodnim wybrzeżu - deszczu. W prawie całym kraju mróz.

Początek stycznia niezmiennie pod znakiem zimowej pogody. W niedzielę 6 stycznia w całym kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Czekają nas opady śniegu, a na zachodzie śniegu z deszczem i samego deszczu. To powodować może trudne warunki na drogach. W prawie całym kraju mróz. Według informacji IMGW: temperatura maksymalna od -6 st. na wschodzie, około -3 st. w centrum do 3 st. na północnym zachodzie. Najzimniej w górach - w Karpatach od -8 do -6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, ale w górach dość silny i porywisty, północny. W Tatrach wiatr w porywach do 90 kilometrów na godzinę, który powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

W górach bardzo trudne warunki. GOPR ostrzega przed lawinami.

W Bieszczadach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. W Tatrach czwarty - najwyższy - stopień zagrożenia lawinowego. Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zaprzestały pobierania opłat na wszystkich punktach wejściowych  i zalecają rezygnację z wędrówek. Z uwagi na zagrożenie lawinowe w sobotę zostało zamknięte schronisko w Dolinie Kondratowej. Odcięte od świata są też schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, nad Morskim Okiem i w Dolinie Roztoki.

TOK FM PREMIUM