"Koryto Plus". Według Tyszki z Kukiz'15 politycy PiS zapłacą za posady dla rodziny i znajomych

- Koryto Plus - tak wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz'15 skomentował kilkudziesięciotysięczne zarobki byłej radnej PiS w NBP. - To skandaliczna sytuacja, za którą Prawo i Sprawiedliwość zapłaci - ocenił.
Zobacz wideo

Dominika Wielowieyska zapytała o wywiad "Wprost" z Pawłem Kukizem, w którym lider ugrupowania zapewnia, że w przyszłej kadencji parlamentu nie da się rządzić bez koalicji z jego ugrupowaniem. Stanisław Tyszka podkreślił, że to nie oznacza, iż koalicja powstanie automatycznie, bo - dodał - Kukiz'15 jest jedyną ideową siłą w Sejmie.

- Uważamy, że Polakom nie wolno zabierać co miesiąc 60-70 proc. tego, co zarobią i dawać im niewiele w zamian - powiedział Tyszka. Wicemarszałek zapewnił, że Kukiz'15 nie wejdzie w koalicję z nikim, kto nie spełni postulatów formacji, czyli np. podwyższenia kwoty wolnej od podatku z 3 do 30 tys. zł i przyjęcia ustawy antysitwowej.

Tyszka zwrócił uwagę, że PiS wbrew obietnicom nie podniósł kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł, ale za to hojnie wynagradza swoich nominatów w państwowych instytucjach i spółkach. Jako przykład podał kilkudziesięciotysięczne zarobki byłej radnej PiS, która teraz jest asystentką w Narodowym Banku Polskim kierowanym przez Adama Glapińskiego. - Koryto Plus - skwitował polityk. Jego zdaniem PiS-owi przyjdzie słono zapłacić za rozdawanie intratnych posad rodzinie i znajomym.

Adam Andruszkiewicz jako wiceminister cyfryzacji w rządzie PiS

Dominika Wielowieyska przypomniała, że Tyszka bardzo krytycznie wypowiadał się o nominacji Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji.

- Jest kilka milionów młodych ludzi z wyższym wykształceniem i umiejętnościami zarządzania, więc nie widzę powodu, dla którego taki pan miałby być nominowany na takie stanowisko państwowe. To obraźliwe wobec tych młodych ludzi - powiedział Tyszka.

- Ja tego pana bardzo dobrze znam - powiedział wicemarszałek. Podkreślił, że choć Andruszkiewicz wszedł do Sejmu z listy Kukiz'15, to członkowie ugrupowania szybko zorientowali się, że mają do czynienia z osobą niekompetentną.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Posłuchaj podcastu!

  • Dlaczego PiS nie zrealizował obietnicy podniesienia kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł?
  • Czego Stanisław Tyszka oczekuje od NBP?
  • Co wicemarszałek Sejmu sądzi o projekcie finansowania katechezy w szkole przez Kościół?

TOK FM PREMIUM