"Koryto Plus". Według Tyszki z Kukiz'15 politycy PiS zapłacą za posady dla rodziny i znajomych

- Koryto Plus - tak wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz'15 skomentował kilkudziesięciotysięczne zarobki byłej radnej PiS w NBP. - To skandaliczna sytuacja, za którą Prawo i Sprawiedliwość zapłaci - ocenił.
Zobacz wideo

Dominika Wielowieyska zapytała o wywiad "Wprost" z Pawłem Kukizem, w którym lider ugrupowania zapewnia, że w przyszłej kadencji parlamentu nie da się rządzić bez koalicji z jego ugrupowaniem. Stanisław Tyszka podkreślił, że to nie oznacza, iż koalicja powstanie automatycznie, bo - dodał - Kukiz'15 jest jedyną ideową siłą w Sejmie.

- Uważamy, że Polakom nie wolno zabierać co miesiąc 60-70 proc. tego, co zarobią i dawać im niewiele w zamian - powiedział Tyszka. Wicemarszałek zapewnił, że Kukiz'15 nie wejdzie w koalicję z nikim, kto nie spełni postulatów formacji, czyli np. podwyższenia kwoty wolnej od podatku z 3 do 30 tys. zł i przyjęcia ustawy antysitwowej.

Tyszka zwrócił uwagę, że PiS wbrew obietnicom nie podniósł kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł, ale za to hojnie wynagradza swoich nominatów w państwowych instytucjach i spółkach. Jako przykład podał kilkudziesięciotysięczne zarobki byłej radnej PiS, która teraz jest asystentką w Narodowym Banku Polskim kierowanym przez Adama Glapińskiego. - Koryto Plus - skwitował polityk. Jego zdaniem PiS-owi przyjdzie słono zapłacić za rozdawanie intratnych posad rodzinie i znajomym.

Adam Andruszkiewicz jako wiceminister cyfryzacji w rządzie PiS

Dominika Wielowieyska przypomniała, że Tyszka bardzo krytycznie wypowiadał się o nominacji Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji.

- Jest kilka milionów młodych ludzi z wyższym wykształceniem i umiejętnościami zarządzania, więc nie widzę powodu, dla którego taki pan miałby być nominowany na takie stanowisko państwowe. To obraźliwe wobec tych młodych ludzi - powiedział Tyszka.

- Ja tego pana bardzo dobrze znam - powiedział wicemarszałek. Podkreślił, że choć Andruszkiewicz wszedł do Sejmu z listy Kukiz'15, to członkowie ugrupowania szybko zorientowali się, że mają do czynienia z osobą niekompetentną.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Posłuchaj podcastu!

 • Dlaczego PiS nie zrealizował obietnicy podniesienia kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł?
 • Czego Stanisław Tyszka oczekuje od NBP?
 • Co wicemarszałek Sejmu sądzi o projekcie finansowania katechezy w szkole przez Kościół?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (88)
Stanisław Tyszka z Kukiz'15 w TOK FM. Wywiad Dominiki Wielowieyskiej
Zaloguj się
 • stef0909

  Oceniono 30 razy 24

  Przejrzał na oczęta przygłup???? razem z pijanym Piotrusiem pomógł rozpiepszyć system a teraz wyje.....spiepszaj dziadu!!!!

 • siwywaldi

  Oceniono 21 razy 15

  Panie pośle, niech pan TEŻ przestanie strugać wariata.
  Bo jest Tajemnicą Poliszynela, że z owych GIGANTYCZNYCH zarobków dawanych "zaufanym", do ich kieszeni trafia ZALEDWIE MAŁA CZĘŚĆ. Gdzie trafia reszta? No właśnie - pan może powiedzieć, ja nie, choćby dlatego, że nie mam immunitetu :-)) I jakby pan jeszcze nie wiedział o co chodzi, to powiem, że o takie "układy", na wschód od Bugu nazywa się oligarchicznymi.

  A druga sprawa, jest istnienie już od 1989 roku setek różnych niewielkich spółek i spółeczek, na KAŻDYM szczeblu, czyli od wielkich typu Orlen po lokalne, działające przy upartyjnionych samorządach dużych miast. Na tyle niewielkich, by zarobki Zarządów i Rad Nadzorczych, nie rzucały się w oczy tak, jak pensja owej towarzyszki :-))

 • rbik53

  Oceniono 18 razy 14

  .
  …. bo PiS doskonale wie, że "koryto plus" jest dobrą zmianą w stosunku do "koryta minus"....

 • wujekdolf

  Oceniono 20 razy 12

  tyszka ty idioto - z tymi nazi-narodowcami i pijokiem kukizem chcecie pomagać pisiorom rujnować Polskę!

 • gblo

  Oceniono 15 razy 11

  Ja jestem ciekaw co takiego robią te "dworki", że ich praca jest wyceniana na 65 tys. ? . Czy ich praca jest źródłem pokaźnych zysków banku , co by uzasadniało tak wysoką pensję, czy może teraz k...a my, bo jesteśmy przy korycie, bo nie wiadomo ile jeszcze będziemy?

 • odysej2012

  Oceniono 11 razy 9

  Nic nie zaplaci, pisowskiego wyborce nie przekonuja fakty. Wyborca pisu to wyznawca, ktory na powaznie pisze " blogoslawione piersi, ktore ssales ". Niestety bez przebudzenia nieglosujacej czesci Polska moze pozostac w tym dziadostwie.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 12 razy 8

  Suweren lubi być dymany bo ma wtedy wrażenie bogatego życia seksualnego.

 • rozterka47

  Oceniono 8 razy 6

  polityka PIS : damy suwerenowi po 500 na łapkę za nic , pracownikom budżetówki po 50 na łapkę podwyżki a swoim po 50000 i tak się to toczy od trzech lat

 • rozterka47

  Oceniono 8 razy 6

  PIS = Pieniądze i Synekury

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX