Album "Małomiasteczkowy" zapewnił Dawidowi Podsiadle Paszport "Polityki"

Męska reprezentacja walczyła o Paszport "Polityki" w kategorii "Muzyka popularna". Nominowani, do jednych z najbardziej prestiżowych nagród kulturalnych w Polsce, zostali Dawid Podsiadło, Jan Młynarski i Krzysztof Zalewski.

W kategorii „Muzyka popularna” zwyciężył Dawid Podsiadło. Dzięki albumowi „Małomiasteczkowy” rok 2018 należał do niego. Zagrał owacyjnie przyjętą trasę z czterema finałowymi koncertami na warszawskim Torwarze, dzień po dniu. Tytułowy singiel z jego ostatniego albumu to jeden z największych hitów w Polsce w zeszłym roku.

Nagrodę dostał za "odnalezienie punktu, w którym spotyka się gust publiczności i krytyki".

W ubiegłym roku laureatem, w kategorii "Muzyka popularna", nagrodzono grupę Hańba. W tym roku nominowani byli:

Krzysztof Zalewski 

GRAZYNA MARKS

Autor jednego z przebojów tego lata (razem z Kortezem i Dawidem Podsiadłą) nagrał też płytę z własnymi wersjami utworów Czesława Niemena. Jest kompozytorem, autorem tekstów, wokalistą i gitarzystą. Przed laty wygrał program "Idol", później grał m.in. z zespołem Hey i Moniką Brodką.

Dawid Podsiadło

Dawid Podsiadło podczas koncertu na warszawskim Torwarze, 17 grudnia 2018.Dawid Podsiadło podczas koncertu na warszawskim Torwarze, 17 grudnia 2018. Adam Stępień/Agencja Wyborcza.pl

Ma tylko 25 lat, a już "zdążył wygrać talent show w telewizji („X Factor” w TVN), wydać trzy świetnie przyjęte albumy solowe, album nagrany z grupą Curly Heads i jeszcze przez rok odpoczywać od intensywnej i szybkiej kariery".

Rok 2018 Podsiadło kończy owacyjnie przyjętą trasą z czterema finałowymi koncertami na warszawskim Torwarze, dzień po dniu. "Małomiasteczkowy" to jeden z największych hitów w Polsce w zeszłym roku.

Jan Emil Młynarski

Jan Emil Młynarski w Opolu, 2013 rok (fot. Michał Grocholski / Agencja Gazeta)Jan Emil Młynarski w Opolu, 2013 rok (fot. Michał Grocholski / Agencja Gazeta) Jan Emil Młynarski w Opolu, 2013 rok (fot. Michał Grocholski / Agencja Wyborcza.pl)

Wspólnie z Marcinem Maseckim założył Jazz Band Młynarski-Masecki. "Kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista – ze szczególnym uwzględnieniem gry na perkusji – urodzony w 1979 r. w Warszawie. W czasach podstawówki grał punk rocka, zaś profesjonalną karierę rozpoczął jako sideman w zespole Kayah".

TOK FM PREMIUM