Piotr Gliński oburzony materiałem w TVN. "Że Holland czerwona, to się zgodzę"

Minister kultury skrytykował na Twitterze na materiał "Faktów" TVN o jego pomyśle dotyczącym połączenia państwowych instytucji kultury.

Szef MKIDN Piotr Gliński ogłosił w grudniu zamiar połączenia państwowych instytucji kultury: WFDiF, Studiów Filmowych KADR, TOR, ZEBRA i KRONIKA oraz Studia Miniatur Filmowych. - Dzięki temu powstanie profesjonalny publiczny ośrodek produkcji filmowej - tłumaczył w komunikacie resort.

W poniedziałkowych "Faktach" TVN pojawił się materiał na ten temat. - Minister Gliński buduje kolosa.(...) Z ludźmi kina pomysłu nie konsultuje. Nazwiska Smarzowski czy Holland działają na ministra jak płachta na byka – mówiła w zapowiedzi materiału prowadząca "Fakty" Justyna Pochanke.

Te słowa nie spodobały się ministrowi Piotrowi Glińskiemu. "Jakiś funkcjonariusz TVN fantazjuje, że pp. Smarzowski i Holland działają na mnie „jak płachta na byka”. Pani Holland jako płachta ? Że czerwona to się zgodzę ... Ale ja jako byk? Mimo wszystko przesada … - napisał na Twitterze minister.

Reżyserka Agnieszka Holland otwarcie krytykuje działania rządu PiS i ministra kultury. Nie zgodziła się na przykład do końca z pomysłem Piotra Glińskiego, by w Hollywood powstał film historyczny o Polsce.

Wpis Glińskiego spotkał się z krytycznym komentarzami na Twitterze. - Minister zapomniał o kulturze - napisała Małgorzata Kidawa-Błońska z PO. 

- Ministrowi Kultury P.Glińskiemu najlepiej, jak widać, wychodzi obrażanie ludzi kultury - dodał jej partyjny kolega Marcin Kierwiński. 

- Ministerstwo kultury... czyli tako rzecze Piotr Gliński - ironizował Roman Imielski z "Gazety Wyborczej". 

Jak powstrzymać PiS? Holland: To trudne, bo ta władza jest jak szatniarz z Barei

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Piotr Gliński oburzony materiałem w TVN. "Holland czerwona, to się zgodzę"
Zaloguj się
 • miloz1

  Oceniono 1 raz 1

  Panie ministrze niech pan jeszcze sypnie trochę kasy na filmy opluwające Polaków.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz 1

  Laczyc nie dzielic, przeciez od lat postulujecie laczenie. Ciekawszym watkiem jest natomiast nieco przemilczane wydarzenie naukowe sprzed 10 lat, czyli megality w tureckim Göbekli Tepe, Odkrycie ktore zburzylo wszystkie oficjalne tezy antropologii. Wzgorze swiatynne datowane sprzed rewolucji neolitycznej czyli z czasow przed pismem i pierwszymi wynalazkami czlowieka, znalezisko absolutnie niwyjasnialne i wtym sensoie niezwykle wskazujace na to iz dla tych przedcywilizacyjnych ludzi wazniejszy byl kult i to kult a ich zycie poswiecone bylo glownie religii. Mozemy mowic o pokoleniach adamowych i choc to nieanukowe kaze sie zastanowic czy pierwsi ludzie dotknieci stworca wiedzieli cos wiecej lub pokoleniowo pamietali cos co nakazywalo im jako glowny cel zycia obrac kult sily (Boga) ktora uczynila ich ludzmi.

 • kmarcel

  Oceniono 1 raz 1

  Powoli, powoli PIS dostanie wszystkich na łopatki. Będzie kulturalnie, narodowo nacjonalistycznie.

 • arnika8

  Oceniono 1 raz -1

  Cóż, rozwalić w 3 lata niemal wszystko i popsuć stosunki międzynarodowe Polski w Europie i na świecie, to wyczyn nie doprawdy wielki. Dlaczego PiS miałby akurat nie rozwalić produkcji polskich filmów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX