Grażyna Wolszczak wycofuje pozew za smog.Trzaskowski: Dziękuję za zaufanie

Aktorka Grażyna Wolszczak wycofa swój pozew za smog przeciwko miastu stołecznemu Warszawa - taką informację opublikował na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

- Grażyna Wolszczak niedawno zaangażowała się w akcję #pozywamzasmog. Dziś rano poinformowała, że pozew wobec zostanie wycofany. Dziękuję za zaufanie wobec programu walki ze smogiem, który przedstawiliśmy z Justyną Glusman. Działajmy wspólnie. Wszystkie ręce na pokład! –napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski.

Powodem tego, że Grażyna Wolszczak pozwała wcześniej Skarb Państwa i Warszawę, jest zanieczyszczenie powietrza.

- Pozwałam w związku ze smogiem i w związku z tym, że Konstytucja RP gwarantuje nam, że będzie dbała o nasze zdrowie, że państwo ma dbać o nasze zdrowie, a ono - w moim poczuciu - ma nas gdzieś - mówiła aktorka w rozmowie z Piotrem Najsztubem, w TOK FM.

Pierwsza rozprawa miała odbyć się 10 stycznia 2019 roku. Wolszczak zachęcała do dołączenia do pozwu grupowego, pod którym podpisało się około tysiąc osób.

Jak mówiła aktorka w TOK FM, liczy na to, że dzięki akcji zwiększać się będzie świadomość obywateli, dotycząca praw, jakie nam wszystkim przysługują. - Jeżeli nie będziemy z nich korzystać, nie będziemy reagować, to wszyscy będą nas lekceważyć - oceniła.

Grażyna Wolszczak podkreśliła, że dzięki zaangażowaniu w walkę ze smogiem realizuje "swoje obywatelskie obowiązki".

Ambasadorami kampanii Pozywam Smog zostały osoby z pierwszych stron gazet. Dlatego, według jej pomysłodawców, informacje na temat akcji i smogu dotrą do szerszego grona ludzi.

Grażyna Wolszczak domagała się symbolicznego zadośćuczynienia - w kwocie 5 tys. zł. Pieniądze, jak powiedziała w TOK FM, zostaną przekazane na cele charytatywne. Podobnie będzie w przypadku innych osób, które złożyły podobne pozwy.

TOK FM PREMIUM