Komentarze (181)
Dlaczego myśliwi strzelają do zwierząt? Wiceszefowa PSL: Dziczyzna jest najzdrowszym mięsem
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 4 razy 2

  Pani ma rację. W sercu Sahary czy na Atacamie nie ma gospodarki łowieckiej i praktycznie nie ma zwierząt łownych. A gdyby tacy myśliwi z Polski tam postawiliby ambony i przy nich paśniki to zwierząt byłoby jak w Serengeti.

 • jan.go

  Oceniono 4 razy 2

  Zaczyna to przypominać nagonkę Myślistwo to nie jest powód do chwały szczególnie gdy służy tylko rozrywce ale to nie w tym miejscy zwierzęta doznają największych cierpień To miejsce to hodowla i ubój przemysłowy Himmler i Hitler też nie byli zdolni do zabicia kogokolwiek

 • cichwoda

  Oceniono 6 razy 2

  ..a co sądzicie szanowne formułowiaki o "humanitanym" pozbawianiu życia krówek polegającym na poderżnieciu im gardełek po uprzednim związaniu nóg żeby w męczarniach wypąpowały z siebie całą krew?

 • patatajmiauhau

  Oceniono 10 razy 2

  126 tysi — w kraju nad Wisłą nie ma tylu łózek na odpowiednich oddziałach aby leczyć to towarzystwo !!!

 • melka_06

  Oceniono 10 razy 2

  Ona nie zabija, ona pozyskuje, nie ma krwi jest farba. Tak lekko zmieniając słowa, zmienia się rzeczywistość. Historia dobrze to zna i nigdy nie było to ani dobre, ani prawdziwe.

 • pawmal

  Oceniono 8 razy 2

  Chcesz wiedzieć co jest w dziczyźnie? Wpisz sobie w google "Koncentracje metali ciężkich u krzyżówki i łyski" podałbym link ale tutaj go nie można wkleić. Z pracy wynika że co PIĄTA dzika kaczka nie nadaje się do spożycia bo tak zatruta jest ołowiem. Wiesz ile tysięcy ton karmy rocznie myśliwi wywożą do lasu? Wiesz jakiego rodzaju i jakiej jakości to karma? Nie wiesz, poszukaj trochę w Internecie!

 • nstemi

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Piotr pyta o odczucia myśliwych. Fajnie. Może też warto zapytać przeciętnego zjadacza mięsa, co czuje, gdy pada pytanie jak ma być wysmażony stek. Albo zachwycając się fantastycznie przyrządzoną cielęciną tudzież jagnięciną. Czy myśli tylko o rozkoszach dla podniebienia, czy jednak ma cień myśli jak żyło i jak zostało zabite zwierzę, którego część zaraz zje... Czy będzie jakiś cień refleksji na temat tego, że dla tej pysznej cielęcinki jakieś zwierzęce "dziecko" dokonało żywota po nędznymi krótkim życiu w hodowli. I nie, nie jestem myśliwym-w ogóle mnie to nie kręci, ale przy skali i sposobie wielkotowarowej hodowli zwierząt myślistwo wygląda wręcz na coś bardzo humanitarnego. Tak to teraz jest. Wrażliwe serduszka wzruszają się na myśl o polowaniach, smakując jednocześnie pyszne mięsko na talerzu....

 • psi_zgryz

  Oceniono 3 razy 1

  Jedna świnia mówi do drugiej w chlewku:
  -wiesz, że nas tu chodują, aby nas potem zarżnąć na kiełbaski
  -co ty powiesz? Wierzysz w jakieś dziwne teorie spiskowe.

 • skorunia

  Oceniono 3 razy 1

  Dzień bez plucia na myśliwych=dzień stracony na wyborczej
  Panie Krasko niech pan skuma ze żaden myśliwy nie czerpie przyjemności z samego momentu strzału do zwierzyny bowiem jest to normalne ze sie hoduje s potem zabija tak jak rolnik hoduje w chlewie świnkę a potem ja zabija lub sprzedaje do rzeźni tak samo myśliwi prowadzą gospodarkę łowiecka zeby potem tego zwierzaka zjeść lub sprzedać bo kasa na odszkodowania jest potrzebna i tego juz ludzie nie wiedza ile to jest milionów rocznie !!!!
  A zwierz jest po to aby go zabić i zjeść na chyba ze ktoś lubi na żywca wy durne pały!

 • lubicz56

  Oceniono 1 raz 1

  Czlowiekowi (szczególnie w ostatnich latach) udało się przyspieszyć naturalne tempo wymierania gatunków od 100 do 1000 razy. Średnio co 20 minut ginie kolejny gatunek rośliny lub zwierzęcia, czasem zanim w ogóle zdążyliśmy go poznać. W Jaktorowie pod Warszawą stoi obelisk z wyrytym napisem: TUR, Bos primigenius bojanus, przodek bydła domowego, przeżył na terenie rezerwatu Puszczy Jaktorowskiej do roku 1627. To wszystko, co zostało po zwierzęciu, które kilkaset lat wcześniej przemierzało lasy prawie całej Europy, Azji i północnej Afryki. Puszcza też znika.

 • psi_zgryz

  Oceniono 9 razy 1

  Kraśko jest tylko instrumentem, narzędziem lew/aków, którym przeszkadza myślistwo, bo jest silnie związane z polską tradycją narodową. Lew/actwo próbuje niszczyć wszystko, co z tą tradycją jest związane. A więc atakuje myśliwych, kościół, tradycyjny model rodziny, kiełbasy, smalec, kiszone ogórki, wódke.

 • psi_zgryz

  Oceniono 9 razy 1

  Szkoda gadać. A Kraśce polecam choćby Janusza Meisnera i jego "Opowieści pogodne" Tam znajdzie odpowiedź na swoje, niestety ale durne pytanie. Jeśli już mówimy o zabijaniu, to jest to mniej niż jeden procent całej histori związanej z myślistwem. Czy Kraśko kiedykolwiek poszedł do lasu, głębokiego lasu, otrzepał się z kleszczy, zgłosił problemy, choroby zwierząt, przypadki kłusownictwa? Dokarmił jakieś zwierzę w zimie? Przecież to zwykły dureń.

 • kaszeba102

  Oceniono 7 razy 1

  Niedoinformowanym wrazliwym Piotrusiom nalazelaby wytlumaczyc ze od czasow sredniowiecza nigdy nie bylo w polskich lasach tak wiele zwierzat lownych jak obecnie, a to dzieku zalesieniu 1/3 powierzchnii kraju, wysokokalorycznym uprawom na polach (na ktorych zeruja zwierzeta, straty rolnikow pokrywaja mysliwi) i ociepleniu klimatu. Losem kazdego, czy wolnozyjacego czy hodowlanego zwierzecia, jest zgniac jako czesc naturalnego lancucha pokarmowego. Z punktu widzenia dobrostanu zwierzecia, rachunku ekonomicznego i ekologicznego, zdecydowanie lepiej pozwolic dzikowi wzrastac na swobodzie i odzywiac sie naturalnie, niz hodowac swinie w scisku chlewiku, oparach amoniaku, przy sztucznym oswietleniu. Odpowiednio roznica w jakosci i wartosci odzywczej miesa jest kolosalna! Piotrus moze oczywiscie zywic sie oplastikowana wieprzowinka z Carrefoura, albo predentowac ze "ekologiczniej" spozywac soje z Brazylii jakby takowa nie wymagala wyciecia tamtejszej puszczy pod uprawy, tygodnia uciazyliwego transportu ciezarowka do portu we Belem, dalszego kargo do Europy itd.

 • toskar

  Oceniono 5 razy 1

  Jeśli chodzi o dziki, to radzę, pojedźcie do Krynicy Morskiej. Tam one pałętają się po ulicach, nic sobie nie robiąc z ludzi i samochodów. Także buszują po krzakach oddzielających plaże od deptaka. Tak się rozmnożyły. Odstrzał tych zwierząt jest konieczny.

 • wolak007

  Oceniono 5 razy 1

  "Tam, gdzie nie ma gospodarki łowieckiej - jak w krajach Europy Wschodniej - tam nie ma zwierząt - przekonywała."

  Tak, tak, w Niemczech, we Francji, Wielkiej Brytanii itp. można spotkać "tysiące" wilków, żubrów, jeleni, niedźwiedzi, rysi, itd...........

 • ewropejczyk

  Oceniono 9 razy 1

  zmasowany lobbing niemieckiego przemysłu mięsnego.

  od wczorajszego wieczora to już 5 artykuł (+ jeden filmik) na GW.

  dzik żyje 25-29 lat, 2-letnia locha może mieć już młode (ciąża 4 miesiące), z jednego miotu średnio 4-8 prosiąt (max. 12), dorosła locha w ciągu roku może zajść w ciąże dwa razy.

  Nie martwcie się gatunek przetrwa.

 • melka_06

  Oceniono 7 razy 1

  Ona nie zabija, ona pozyskuje, nie ma krwi jest farba. Tak lekko zmieniając słowa, zmienia się rzeczywistość. Historia dobrze to zna i nigdy nie było to ani dobre, ani prawdziwe.

 • aktyntasza

  Oceniono 13 razy 1

  najgorszym barbarzyńcą jest człowiek który niema prawa zabijać
  obecnie w Niemczech zabito najwięcej dzików i wycięto najwięcej lasów

 • monikaaleksandra

  Oceniono 15 razy 1

  Ta kobieta jest chora psychicznie należy ją poddać terapii.

 • psi_zgryz

  Oceniono 6 razy 0

  A co na to wszystko buk, humor, dziczyzna, Broniu Komorowski? Hmm? Może on odpowie Kraśce na zadane pytanie?

 • dirspacha

  Oceniono 6 razy 0

  Dziwne że pytań o łowiectwo media z grupy Agora nie kierują do Pierwszego Myśliwego RP - Bronisława Komorowskiego.

 • jr968

  Oceniono 2 razy 0

  No, wędkarze, szykujcie się. Wy następni.

 • sobiepan11

  Oceniono 6 razy 0

  Ktoś kto je mięso, nie ma prawa krytykować myśliwych. Życie dzika nie jest więcej warte jak mięso świnki, krówki czy konika. Ale nawet jeżeli się ludzi namówi na wegetarianizm (polecam!) to ktoś będzie musiał kontrolować populacje dzikich zwierząt, bo gdzieś trzeba będzie uprawiać rośliny, którymi będziemy się żywić. Nie zrozumie tego nikt komu dziki w jedną noc nie zabrały roku pracy. Potrzebna jest spokojna i rzeczowa dyskusja a nie polska jatka.

 • tkslazek

  Oceniono 4 razy 0

  Wiceszefowa PSL woli mięso dzika niż szynkę z dyskontu za 5 zł
  Woli mięso dzika niż mięso świni!
  Ot tak, bez uzgodnienia z Panią Wielowieyską.

  Ja się zaczynam bać, że ona też woli pudelek.pl od plotek.pl, a to już jest niewybaczalne!

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 10 razy 0

  Wy tam na Czerskiej już jesteście głupsi od własnego gUwna. To jest nie do uwierzenia!
  Myśliwy to taki ktoś, kto poluje... tj. strzela do zwierząt.
  Wasz pytanie:
  "Dlaczego myśliwi strzelają do zwierząt?" jest tak idiotyczne, że wymyka się

  Tokarz to taki ktoś kto toczy profile.
  Pozostaje zapytać dlaczego tokarz... toczy?
  Dlaczego wróżka... wróży? A jasnowidz jasnowidzi? A analityk analizuje? A piłkarz gra w piłkę?
  I czemu sprzątaczka... sprząta.
  Tym sposobem dowiemy się przy okazji, czemu pierdoła z GW pi€rdoli

  Cóż za bieda! Skończyły się mądre tematy żywych korników, żywych choinek na Święta, żywych karpi... więc bierzmy się za żywe dziki, bo o zdechłej .Nowoczesnej to szkoda gadać.

 • toskar

  Oceniono 6 razy 0

  Gospodarka łowiecka, odstrzały... Sprawy porównywalne z chowem zwierząt w gospodarkach wiejskich i z ubojem. Tyle, że zwierzęta z "oboju myśliwskiego" żyły w warunkach naturalnych, bez sztucznych pasz, antybiotyków etc i nie na fermach tym tylko różniących się od obozów koncentracyjnych, ze w nich chodzi o tucz, a nie o zagłodzenie więźniów. Dopóki nie dosięgła ich kula, żyły po prostu na wolności. I co tu jest bardziej humanitarne?

 • psi_zgryz

  Oceniono 7 razy -1

  Na dyskusje z niektórymi, na przykład z Kraśką, zjadaczem krwistych steków, które wedłóg niego rosną na krzakach isą wegetariańskie, po prostu nie ma sensu. Kraśko okłada swego konia szpicrutą, wcina szynkę, jest pomiotem stalinowca, który znajdował przyjemność, gdy pociągał za spust mo/rdując Polaków, i ten żałosny facecik zadaje jakieś przygłupiaste pytania sugerujące,że myśliwy równa się zabijanie.

 • 111artur

  Oceniono 7 razy -1

  Kraśko, czy jak twój zasrany dziadek pociągał za spust też czuł przyjemność widząc umierającego Polskiego patriotę?

 • kato-rznik

  Oceniono 13 razy -1

  Dobrze, że głupota nie potrafi latać, bo baba byłaby skowronkiem.
  Okropny człowiek. Wolałbym, żeby 10 świń żyło zamiast jednej takiej baby.

 • ja_na_je_la

  Oceniono 7 razy -1

  Liczę na to, ze Bóg jest Dzikiem. A my ludzie będziemy się spowiadać przed gromada zwierząt, drzew i oceanów tłumacząc się co zrobiliśmy z ta planeta.

 • gorillaglu

  Oceniono 5 razy -1

  W sumie to zakładając celny strzał polowanie jest równie humanitarne jak rzeźnia, zwierzak przynajmniej całe życie nie stoi w klatce. Co nie zmienia faktu, że Polscy myśliwi to banda zapijaczonych leśnych dziadków, przynoszących hańbę temu starożytnemu zajęciu.

 • panbies

  Oceniono 11 razy -1

  Kraśko a na czym polega zabijanie świni polega w rzeźni?
  Na zapakowaniu w folię bez zabijania?
  WOW

 • qawsedrftg

  Oceniono 11 razy -1

  No i dobrze. Hipokryzja gigantyczna. Zwierzę żyjące na wolności ma tysiące razy lepsze warunki niż w obozie koncentracyjnym zwanym fermą. Śmierć też ma lepszą. Kto nie jest wegeterianinem to niech się lepiej nie wypowiada. Ja zmierzam w stronę wegeterianizmu i im mniej jem mięsa tym lepiej się czuję :)

 • scypion_afrykanski

  Oceniono 5 razy -1

  To Kosiniak już nie jest nową nadzieją opozycji a gumofilce są be czy jednak dla dobra demokracji mogą strzelać?

 • gajowy3

  Oceniono 4 razy -2

  redukcja ilości zwierząt musi się odbywać bo szkody w środowisku (uprawach rolnych i w lasach) są skorelowane z ilością roślinożerców. ktoś to musi robić - mogą wilki i niedźwiedzie ale wtedy miłośnicy przyrody nie weszliby do lasu. więc robią to ludzie. co tu jest do zrozumienia.

 • wielkigatsby33

  Oceniono 10 razy -2

  Skandynawowie mają takie właśnie podejście -lepiej samemu ustrzelić i zjeść niż wspierać przemysłowe hodowle trujące środowisko.
  Nie wie czemu to ludzi oburza, zwłaszcza tych żrących mięso.

 • robert.kwi

  Oceniono 19 razy -3

  Dlaczego strzelają? Odpowiedź: Ponieważ rozumieją na czym dziś polega ochrony przyrody, rozumieją co to jest populacja, rozumieją co to jest pojemnośc danego terenu w odniesieniu do zwierząt, rozumieją czym jest produkcja zywności, rozumieją czym jest rolnictwo i jak oddziałuje na przyrodę, rozumieją, że hodowla w klatkach jest zła i z empatii powinno się hodować zwierzeta w jak najbardziej zblizonym do naturalnego środowisku. Wiedzą ajak jest rola mysliwego, rolnika, leśnika, weterynarza, leśniczego w ochronie przyrody. Wiedzą jak ludzie chwieją populacjami na przykład rozkładając szczepionki na wściekliznę wyeliminowano głownego wroga wieleu zwierząt takich jak lisy czy wilki. A na jednym z ostatnich punktów jest pozyskiwanie zdrowego mięsa. Nie wiem dlaczego 90% polskiej dziczyzny jedzie do niemiec, może by tak w Polsce zamiast trzymać tyle zwierzt w klatkach przestawić się trochę na dziczyznę? Ja jem mięso dwa razy w tygodniu ale za to mięso a nie trociny, jem dziczyznę głównie. Wiem, że i tak do takich krasków to za trudne do zrozumienia, trudno ich sprawa. Darz Bór na wszystkim aby przyroda była jak najbardziej naturalna mimo naszej jako loudzi obecności wszędzie chyba już. Aby nasze dzieci i wnuki mogły podziwiać ją przynajmniej taka jaka my mamy możliwośc.

 • placowy

  Oceniono 8 razy -4

  Kraśko a na czym polega zabijanie Świni ???? człowieku jesteś zwykłym dziennikarzem i bazujesz na emocjach, a co czuje twój koń jak go dosiadasz co czuje jak mu przyłożysz szpicrutą ??? też byś chciał aby Cię dosiadano i bito szpicrutą

 • snooka

  Oceniono 11 razy -5

  Lemingi wolą żreć szynkę z Biedronki, "bo taka smaczna a do tego tania". A poza tym "świnia panie to nie człowiek, można mordować".

 • normals76

  Oceniono 18 razy -8

  Denna, lewacka narracja. Żałosna. Gospodarka leśna jest niezbędna. Nasza jest wzorcowa, leśnicy we Francji czy Hiszpanii mogą o takiej pomarzyć. Myśliwy najpierw opiekuje się terenem leśnym, żeby później legalnie pozyskiwać zwierzynę. Tak, strzelając. I tak ma zostać. Kropka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX