List Georgette Mosbacher uratował Ubera w Polsce? Amerykańska ambasador napisała do ministra

Georgette Mosbacher miała napisać kolejny list. Tym razem chodziło o zablokowanie przepisów regulujących działalność przewoźników w Polsce. Wszystko, by ratować Ubera.

Jak informuje "Fakt", Georgette Mosbacher napisała kolejny list do polskiego rządu. Amerykańska ambasador miała wysłać pismo do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, aby odstąpiono od przepisów, które miały zamknąć polski rynek dla firm takich jak Uber. 

List zablokował ustawę?

W Polsce od trzech lat jest gotowy projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym, który miał zrównać obowiązki taksówkarzy i świadczących usługi przewozowe kierowców posługujących się aplikacjami. Nie został jednak przeforsowany.

Wszystko miało się jednak zmienić 17 października. Ministerstwo infrastruktury na dzień przed protestami taksówkarzy wysłało do komisji prawnej Rady Ministrów projekt ustawy o transporcie drogowym. Jak informuje dziennik, różnił się on jednak od wcześniejszego, który był opiniowany zarówno przez korporacje taksówkarskie, jak i Ubera. Nowe przepisy miały praktycznie blokować działalność Ubera w Polsce. 

Czytaj też: Kto stoi za wyciekiem do mediów listu Mosbacher do premiera? "Wystarczy spojrzeć na zdjęcie pisma"

Na odpowiedź Georgette Mosbacher nie trzeba było długo czekać. 25 października miała napisać do szefa resortu list. Jak informuje "Fakt", ambasador miała w nim zażądać odstąpienia od projektu i zagrozić zamrożeniem planowanych w Polsce amerykańskich inwestycji. 

Czytaj też: To ma być "ostatnie ostrzeżenie" dla polityków. Taksówkarze protestowali w centrum Warszawy
 
Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!


 

DOSTĘP PREMIUM