Strajki w Niemczech i Włoszech komplikują podróże także Polakom. Sprawdź, czy twój samolot wystartuje

Ryanair odwołuje w czwartek i piątek aż 112 lotów, w tym z i do Polski. To nie koniec kłopotów dla podróżnych. Dziś strajk na niemieckich lotniskach. Odwołano ponad 640 lotów.

Protest w Niemczech to kolejna odsłona sporu o podwyżki pracowników kontroli bezpieczeństwa. Protestują pracownicy lotnisk w Duesseldorfie, Kolonii i Stuttgarcie, które obsługują ok. 115 tysięcy pasażerów dziennie. Pewne zakłócenia są także na dwóch lotniskach w Berlinie - na Tegel odwołano 90 lotów, a na Schoenefeld - cztery.

Strajk zorganizował związek zawodowy sektora usług Verdi, który domaga się podwyżki płac dla wszystkich pracowników przeprowadzających kontrolę, tak aby wynagrodzenie  wynosiło 20 euro brutto za godzinę.

Włoski strajk

Ponad 110 lotów dziś i jutro (czwartek i piątek) odwołał popularny Ryanair. Wśród nich jest kilkanaście lotów do i z Polski. Chodzi między innymi o loty do i z Modlina i Krakowa. Powodem jest zapowiedziany na piątek strajk włoskich kontrolerów lotów. Nie będzie to całodzienny strajk, jak ten trwający w Niemczech. Akcja protestacyjna ma trwać od 13 do 17.TOK FM PREMIUM