Wizyta Salviniego w Warszawie ucieszyła Orbana. Wiąże "duże nadzieje z budową antyimigranckiej osi w Europie"

- Węgry uważają za wspaniałą wiadomość polsko-włoskie starania o stworzenie antyimigranckiej osi w Europie - oświadczył w czwartek premier Węgier Viktor Orban na konferencji prasowej w Budapeszcie.
Zobacz wideo

Środowa wizyta Metteo Salviniego w Warszawie ucieszyła Viktora Orbana. - Węgry uważają za wspaniałą wiadomość polsko-włoskie starania o stworzenie antyimigranckiej osi w Europie - powiedział dziś premier Węgier. Jak podkreślił, "jeśli chodzi o oś polsko-włoską, oś Warszawa-Rzym, to fakt, że w ogóle mogła zacząć się tworzyć jest jednym z najwspanialszych wydarzeń". - Wiążę z nią duże nadzieje- podkreślił Orban, który jest jednym z najgorętszych - spośród przywódców unijnych państw - zwolenników zamknięcia granic UE przed imigrantami.

Matteo Salvini podziela poglądy premiera Włoch. Kampanię wyborczą, która przyniosła mu stanowiska wicepremier i szefa włoskiego MSW, oparł na antyimigranckich hasłach. Szybko po objęciu władzy zaostrzył też politykę wobec imigrantów: zamknął przed nimi granice kraju.

Czytaj też: Matteo Salvini i antyeuropejska międzynarodówka. Orban mu odmówił, co zrobi Kaczyński?>>>TOK FM PREMIUM