Wiceprezydent Warszawy nie kryje zadowolenia. Biskupi przystali na ograniczenie katechezy w szkole

Zmiany PiS w systemie edukacji przynoszą nieoczekiwane skutki. Okazuje się, że w Warszawie z powodu likwidacji gimnazjów będzie mniej lekcji religii. Na prośbę władz Warszawy przystali miejscowi biskupi.

O sprawie napisała na Facebooku i Twitterze Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta stolicy. "Tam gdzie Warszawa ma problemy lokalowe w szkołach ponadpodstawowych, tam od 1 września jedna lekcja religii" - napisała urzędniczka. Do wpisu załączyła skany pism do kard. Kazimierza Nycza i bp. Romualda Kamińskiego.

Zwraca się w nich do hierarchów rzymskokatolickich o to, by zgodzili się na to, by w szkołach przepełnionych podwójnymi rocznikami z powodu zmian PiS, odbywała się jedna zamiast dwóch godzin katechezy tygodniowo. "Liczba uczniów, którzy rozpoczną naukę w szkołach ponadpostawowych zwiększy się z 18 000 w br. szkolnym do 44 000 w roku szkolnym 2019/2020" - uzasadniała w pismach wiceprezydent Warszawy.

Następnie spotkała się z przywódcami kościelnymi i - jak relacjonuje - rozmowy przyniosły pozytywny rezultat. "Jest mi niezmiernie miło zakomunikować, że spotkania przyniosły oczekiwane rezultaty. Dziękuję za zapewnienie, iż każdy wniosek dyrektora szkoły ponadpodstawowej, w której będą problemy lokalowe, rozpatrzony będzie pozytywnie" - napisała wiceprezydent Renata Kaznowska.

TOK FM PREMIUM