Niechlubny rekord prezydenta Trumpa. Najdłuższe zawieszenie amerykańskiego rządu w historii

22 dni trwa już częściowe zawieszenie działalność rządu federalnego USA. Obecny shutdown jest najdłuższym paraliżem amerykańskiej administracji w historii.

Nie działa wiele ministerstw i urzędów, nie pracuje NASA oraz parki narodowe - łącznie około 800 tys. pracowników rządu federalnego pracuje obecnie bez wynagrodzenia lub poszło na przymusowy urlop. Mówi jedna z urzędniczek ze stanu Wirginia:

- Będziemy musieli brać pożyczki. Będziemy musieli korzystać z kart kredytowych. Nie chcę, żeby tak to wyglądało. Jesteśmy pracującą rodziną. Potrzebujemy wypłat, aby opłacić rachunki i zadbać o nasze dzieci. To wszystko, co chcemy zrobić - skomentowała w rozmowie z reporterką TOK FM. O podobnych problemach napisała na Twitterze Hillary Clinton.

Powodem shutdownu jest spór między republikańskim prezydentem Donaldem Trumpem, a Partią Demokratyczną o finansowanie budowy muru na granicy USA z Meksykiem. Projekt ten był jedną ze sztandarowych obietnic Trumpa w kampanii przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku. Trump zapowiedział, że nie podpisze ustawy budżetowej, jeśli nie zostaną w niej uwzględnione pieniądze na budowę muru.

Jak zmieniły się USA 2 lata po wyborze Trumpa? Ocenia Agnieszka Lichnerowicz z TOK FM

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (25)
Prezydent Donald Trump pobił niechlubny rekord. Za jego kadencji shutdown amerykańskiego rządu jest najdłuższy w historii
Zaloguj się
 • senior2244

  Oceniono 19 razy 7

  Wybrali sobie takiego ograniczonego umysłowo pajaca to teraz mają za swoje.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 5 razy 1

  New York Times w piatek wieczor podal, ze FBI prowadzi sledztwo przeciw Trumpowi podejrzanemu o...bycie agentem Rosjii. W ub. tygodniu Bialy Dom zatrudnil 17 prawnikow. Srodek zimy a w Waszyngtonie zaczyna sie robic goraco.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 0

  W przeciwienstwie to uniwersyteckich miernot to autentyczny polityk, ktory w zasadzie wykreowal sie sam, co jakis czas w czasoprzestrzeni pojawiaja sie ludzie nietuzinkowi, sile charyzmie potrafiacy przelamac swiat miernot i ich wiecznej niemoznosci.
  Konczy sie epoka dominacji USA i kazdy wnikliwy obserwator rozumie iz to ostatni moment by USA zatrzymaly pochod Chinskiej republiki ludowej.

 • achaszwerosz

  Oceniono 6 razy 0

  Hodowanie społeczeństwa imbecyli, by móc nimi łatwo rządzić to niestety miecz obosieczny, koniec końców wybiorą sobie króla imbecyli, bo każdy lubi podobnych sobie. Takoż uczynili Amerykanie, Węgrzy, Włosi i my. A że ten model hodowli był ostatnimi czasy popularny na świecie to będą się pojawiać następni kretyni u władzy.

 • fujiyama

  Oceniono 5 razy -3

  Ratujcie dziki, nie siedźcie przy komputerach tylko protestujcie przed kołami łowieckimi.
  Najpierw dziki, potem odstrzelą KOD i całą opozycję!!!

 • gangut

  Oceniono 15 razy -5

  Niech urzędnicy pójdą z tym problemem do demokratów, którzy ponoć tak dbają o sektor publiczny.

 • hotin

  Oceniono 22 razy -14

  Brawo Prezydencie Tramp i ani kroku w tył. Jak ludziom kasiury zabraknie,to skończy się ten pad.,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX