Czy ławki niepodległości już zżera rdza? Internauta pokazał niepokojące zdjęcia na Twitterze

Jedni śmiali się, że ławki niepodległości przypominają otwarte trumny. Inni przekonywali, że kwota ponad 4 mln zł, którą na obiekty przeznaczył MON, jest wygórowana. Teraz internauta pokazał zdjęcia z których wynika, że ławki niepodległości już rdzewieją.

Internauta zamieścił na Twitterze zdjęcia ławki niepodległości. Okazuje się, że obiekt sfinansowany przez MON nie jest odporny na warunki atmosferyczne, a konkretnie na wodę. "Widzicie to?! Nie? Pozwólcie zatem, iż przybliżę. Tak, tak..to rdza!" - napisał na Twitterze Michał Jadczak.

Na zdjęciach widać, że na oparciu ławki niepodległości już zaczął się proces korozji. "Rdzewiej w pokoju" - zakpił jeden z komentujących. Z kolei Marek Kozubal, dziennikarz "Rzeczpospolitej" zauważył, że rząd PiS nie odpowiada za stan blachy. Radzi, by MON zwrócił się do wykonawcy z reklamacją. "Jest okres gwarancji, trzeba skorzystać" - napisał. "Te ławeczki to kpina z setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Nie dość, że sam wygląd woła o pomstę do nieba, to jak widzę, wykonanie adekwatne do projektu" - oceniła Dorota, jedna z internautek.

To nie pierwszy przypadek, gdy internauci alarmują o niszczejących ławkach niepodległości. O ich niesolidnym wykonaniu pisał np. Marek Świerczyński z Polityki Insight. Załączył zdjęcia na których widać, że z ławki już schodzi farba. Z kolei fotoreporter z Pszczyny narzekał pod koniec grudnia, że "na razie już brudno, mokro i lodowato do siedzenia".

W dokumentacji technicznej ławki niepodległości zamieszczonej na stronie MON można przeczytać, że obiekt ma być odporny na działanie wody i zanieczyszczeń. Zapytaliśmy resort co zamierza zrobić w sprawie rdzy na ławkach. Czekamy na odpowiedź. 

Czy podobają Ci się ławki niepodległości?

TOK FM PREMIUM