Czarzasty przeprasza za wpis Senyszyn o Agacie Dudzie. Prezydent: Jako Mąż dziękuję i pozdrawiam

Szef SLD Włodzimierz Czarzasty przeprosił w niedzielę w Polsat News za tweeta Joanny Senyszyn dotyczącego planu wprowadzenia pensji dla pierwszej damy, w tym dla Agaty Kornhauser-Dudy. Jak dodał, jest za wprowadzeniem transparentnych, systemowych zasad w tej sprawie.

Czarzasty w Polsat News podkreślił, że jest za tym, by pierwsze damy lub pierwsi mężowie dostawali pensje. - Jestem za tym również, jeżeli będzie to regulowane, żeby uwzględnić kwestie emerytur poprzednich pań, które razem z mężami, bo taka była praktyka, pomagały im w pełnieniu tej funkcji. To nie jest normalna sytuacja, żeby prawnie komuś zakazywać pracy i w żaden sposób nie regulować mu kwestii związanej z ZUS czy ubezpieczeniem - powiedział.

Dodał, że nie warto wchodzić w bieżące oceny, czy ktoś pełnił swoją funkcję dobrze lub źle. Pensje, jak podkreślił, trzeba uregulować systemowo. - Myślę, że jeżeli to będzie transparentnie zrobione, Polki i Polacy to zrozumieją - ocenił.

Polityk odniósł się także do sobotniego tweeta posłanki Joanny Senyszyn, która stwierdziła że "pensja dla żony prezydenta to absurd". - Podobnie jak określenie pierwsza dama. Za bycie żoną można ewentualnie dostawać pensję od męża, jeśli zatrudni żonę jako kucharkę, sprzątaczkę, opiekunkę do dzieci... W przypadku Dudów - jako wieszak na ubrania. Pierwszy Wieszak - napisała Senyszyn.

Czarzasty przeprosił za język, którego użyła. - Myślę, że muszę się z nią skontaktować i chwilę porozmawiać. Zdarzają się sytuacje, które powinny być prostowane - podkreślił.

Satysfakcję z przeprosin na Twitterze wyraził prezydent Andrzej Duda. - Miły i przyzwoity gest. Jako Mąż dziękuję i pozdrawiam - napisał Duda

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Czarzasty przeprasza za wpis Senyszyn o Agacie Dudzie. Prezydent: Jako Mąż dziękuję i pozdrawiam
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 6 razy 6

  Poprzednie pierwsze damy- Wałęsowa, obłożona dziećmi, nie bardzo miała pole do popisu. Kwaśniewska- zrobiła dziesięć razy więcej, niż wszystkie damy, i jakoś finansowo dawała radę, a klasą, kulturą i elegancją przewyższała je o Himalaje. Komorowska- mierna, ale też z licznymi obowiązkami matczynymi. Przy wszystkich poprzednich p. Agata Duda prezentuje się nadzwyczaj skromnie, bo stanowiska w żadnej istotnej sprawie nie zajmuje, wsparcia nie udziela. Wdzięczenie się do kleru i wyglądanie jak nauczycielka to troszkę mało chyba. A małżonek dożywotnio będzie pensję pobierał, to i utrzyma jakoś może...

 • xymeon

  Oceniono 3 razy 3

  Za co płacić tej Dudowej?! Za przymierzanie sukienek czy wycieczki na drugi koniec świata, np do Australii, Nowej Zelandii czy Chin?!

 • mejerewa

  Oceniono 1 raz 1

  Pensja dla prezydentowej tak wszystkich podnieca i interesuje, bo ta jedna kobieta w Polsce jest pokrzywdzona brakiem możliwości pracy przez 5 lat.
  A dlaczego nie obchodzi nas los tysięcy kobiet, które nie mogą pracować, bo 24 godziny na dobę opiekują się niepełnosprawnym dzieckiem, a potem dorosłym, aż same się wykończą tą wieloletnią harówką i wyręczaniem państwa. Tak, państwa, bo gdyby każda oddała dziecko pod opiekę państwa, to zabrakłoby miejsc, personelu i pieniędzy na utrzymanie tych ludzi przy życiu.
  Nad tymi kobietami trzeba się pochylić, a nie prezydentową, która ma wikt, opierunek, kierowcę, ciuchy i zwiedza świat na koszt podatnika, a po kadencji męża może wrócić do pracy.

 • xymeon

  Oceniono 3 razy 1

  Czarzasty, zawsze wiedziałem żeś głupi, ale teraz już bardzo otwarcie to potwierdziłeś. Już wiemy, dlaczego SLD pod Twoim kierownictwem popiera tylko garstka byłych komuchów.

 • marek.trybut.2019

  Oceniono 1 raz -1

  Tylko w feudalnym kraju dla polityków ważniejsze są apanaże dla Pierwszej Damy niż dostęp do lekarza, niż przeciwdziałanie ubóstwu.

  W Polsce nadal mamy pogodę dla tylko bogaczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX