WOŚP 2019. Ile pieniędzy zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w czasie finału?

Trwa 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ile pieniędzy zebrała WOŚP w czasie zbiórki? Jak zawsze w ciągu finału podawane są cząstkowe kwoty, ostateczną sumę poznamy prawdopodobnie w marcu.

Ile pieniędzy zebrała WOŚP?

Do godziny 14 wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali ponad 17 milionów złotych, ale liczba na liczniku stale rośnie. Wstępne wyniki zbiórki mają być ogłoszone po północy. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Dzięki pozyskanym pieniądzom do specjalistycznych szpitali dziecięcych mają trafić m.in. rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG, ultrasonografy i echokardiografy. Sprzęt ma trafić do placówek z oddziałami II i III stopnia referencyjności, czyli takich, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy i udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

Jak wpłacić na WOŚP?

Każdy wolontariusz WOŚP jest wyposażony w identyfikator, puszkę z banderolami i naklejki - czerwone serduszka, które otrzymują darczyńcy. Część wolontariuszy ma też do dyspozycji terminale płatnicze.

WOŚP można również wesprzeć np. wysyłając SMS lub za pomocą przelewu bankowego. Tradycyjnie trwają też internetowe aukcje charytatywne. Licytowane będą m.in. przedmioty podarowane przez znane osoby, dzieła sztuki i atrakcje. Radio TOK FM również gra w 27. finale WOŚP. W naszych aukcjach można wylicytować między innymi dzień w newsroomie tokfm.pl.

TOK FM PREMIUM