"Obcierka" z udziałem limuzyny SOP. W samochodzie Jarosław Gowin

W Krakowie doszło do niegroźnego zdarzenia z udziałem samochodu SOP, którym podróżował wicepremier Jarosław Gowin. Winnym jest kierowca SOP. Zdarzenie nie miało wpływu na bezpieczeństwo osoby ochranianej - poinformował PAP rzecznik SOP ppłk Bogusław Piórkowski.

Informacje o zdarzeniu jako pierwsze podało radio RMF FM. - To nie był wypadek, tylko delikatna obcierka - powiedział PAP rzecznik SOP, potwierdzając informację o zdarzeniu.

Doszło do niego w niedzielę w Krakowie. W samochodzie był wicepremier Jarosław Gowin, który tego dnia uczestniczył w krakowskiej I konwencji krajowej swojego ugrupowania - Porozumienia.

Jak wyjaśnił rzecznik SOP, do zdarzenia doszło podczas manewru zawracania, z winy funkcjonariusza SOP. Funkcjonariusz został ukarany "niedużym" mandatem przez policję. - To doświadczony kierowca, z siedmioletnim stażem. Posiadał on wszystkie niezbędne uprawniania i szkolenia - zapewnił PAP ppłk Piórkowski.

W jego ocenie rządowa limuzyna została lekko zarysowana. - To tylko zdarcie, które wystarczy zapastować - ocenił rzecznik. Drugi samochód poniósł podobną szkodę. Zdarzenie nie miało wpływu na bezpieczeństwo osoby ochranianej - zapewnił ppłk Piórkowski.

To już kolejne zdarzenie drogowe z udziałem limuzyn polityków PiS. Sprawdź kalendarium wypadków i stłuczek członków rządu i prezydenta.

TOK FM PREMIUM