Incydent podczas WOŚP w Gdańsku. Prezydent Paweł Adamowicz dźgnięty ostrym narzędziem

Otrzymałem informację, że lekarzom udało się przywrócić akcję serca ciężko rannego Pana Prezydenta Pawła Adamowicza i jest nadzieja, ale stan nadal jest bardzo trudny - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Prezydent Gdańska został dźgnięty nożem w czasie finału WOŚP.

Do incydentu doszło tuż przed "światełkiem do nieba". Wtedy na scenę wdarł się mężczyzna uzbrojony w nóż. Dźgnął prezydenta Pawła Adamowicza, po czym spacerował po scenie i wykrzykiwał, że "siedział niewinnie w więzieniu".

- Na miejscu było pogotowie ratunkowe i prezydentowi natychmiast udzielono pierwszej pomocy. Po trwającej pół godziny reanimacji karetka zawiozła Adamowicza do szpitala. Policja zatrzymała sprawcę chwilę po zdarzeniu - informuje trójmiejska "Wyborcza". Szef MSWiA Joachim Brudziński potwierdził, że Adamowicz był reanimowany.

Po ataku Paweł Adamowicz operowany

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, gdzie jest operowany - poinformował zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej Piotr Grzelak. Jak się dowiedziała nieoficjalnie PAP ze źródła związanego z Urzędem Miasta Gdańska, stan zdrowia prezydenta miasta jest bardzo poważny.

Późnym wieczorem o stanie zdrowia prezydenta Adamowicza informował na Twitterze prezydent Andrzej Duda. "Otrzymałem informację, że Lekarzom udało się przywrócić akcję serca ciężko rannego Pana Prezydenta Pawła Adamowicza i jest nadzieja ale stan nadal jest bardzo trudny. Kto może, proszę o wsparcie dla Niego dobrą myślą, kto może modlitwą. Tyle możemy" - napisał. 

"Atak godny najwyższego potępienia"

Incydent skomentował na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. - Atak na życie i zdrowie Pawła Adamowicza jest godny najwyższego potępienia. Zobligowałem ministra Brudzińskiego do przekazywania mi na bieżąco wszelkich informacji dotyczących tej sytuacji. Myślami i modlitwą jesteśmy teraz z prezydentem Adamowiczem - napisał Morawiecki.

- Módlmy się wszyscy za Prezydenta Adamowicza. Pawle, jesteśmy z Tobą - napisał na Twitterze były premier Donald Tusk.


 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM