Po ataku na Pawła Adamowicza reakcje polityków: "Niewytłumaczalne barbarzyństwo", "Atak godny najwyższego potępienia", "Pawle, jesteśmy z Tobą"

"Atak na życie i zdrowie Pawła Adamowicza jest godny najwyższego potępienia" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki po ataku na Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska został dźgnięty ostrym narzędziem w czasie finału WOŚP.
Zobacz wideo

Atak na życie i zdrowie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza jest godny najwyższego potępienia. Zobligowałem szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego do przekazywania mi na bieżąco wszelkich informacji dotyczących tej sytuacji - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

"Zwykle różnimy się z Panem Prezydentem Pawłem Adamowiczem w poglądach, jak powinny być prowadzone sprawy publiczne i sprawy Polski, ale dziś bezwarunkowo jestem z Nim i Jego Bliskimi, tak, jak - mam nadzieję - wszyscy nasi Rodacy. Modlę się o Jego powrót do zdrowia i pełni sił" - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda

Atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza to akt niewytłumaczalnego barbarzyństwa - napisał z kolei szef MSWiA Joachim Brudziński. Zapewnił, że jest w kontakcie z policją ws. wyjaśniania okoliczności tej sytuacji.  

Donald Tusk, były premier i szef Rady Europejskiej napisał zaś: Módlmy się wszyscy za Prezydenta Adamowicza. Pawle, jesteśmy z Tobą.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz trafił do szpitala po tym, jak został zaatakowany w niedzielę wieczorem ostrym narzędziem na scenie w Gdańsku podczas "Światełka do nieba" WOŚP. Minister spraw wewnętrzny potwierdził, że prezydent Gdańska był reanimowany, trafił do szpitala. 

TOK FM PREMIUM