Broń na okładkach prawicowych tygodników po zamachu na Pawła Adamowicza. Wielowieyska: Opamiętajcie się!

Zamach na prezydenta Pawła Adamowicza był głównym tematem porannego przeglądu prasy w TOK FM. Dominika Wielowieyska zwróciła uwagę na to, że na okładkach dwóch prawicowych tygodników eksponowana jest broń, a to - jej zdaniem - podgrzewa emocje.
Zobacz wideo

Dominika Wielowieyska powiedziała, że po zamachu na prezydenta Pawła Adamowicza, do którego doszło w niedzielę wieczorem podczas imprezy WOŚP w Gdańsku (polityk walczy o życie w szpitalu po ataku nożownika - red.), stara się powściągnąć emocje i wstrzymać z oskarżeniami.

- Nie ukrywam, że szczególnie boleśnie dotknęły mnie dziś okładki dwóch tygodników mniej lub bardziej sympatyzujących z partią rządzącą - stwierdziła dziennikarka odnosząc się do "Sieci" i "Do Rzeczy".

- Na jednej widzę Wojciecha Cejrowskiego z rewolwerem, w którym jest zatknięta flaga Unii Europejskiej, a na okładce tygodnika "Sieci" jest z kolei postać ubrana w togę sędziowską, która też trzyma broń - opisywała Dominika Wielowieyska.

- Ludzie, opamiętajcie się! - zaapelowała dziennikarka do redaktorów prawicowych gazet. - Ta broń to nakręcanie emocji. Ten rewolwer, ten karabin maszynowy... Tym razem nie był to karabin maszynowy, ale nóż. Co tu powiedzieć? Zastanówcie się chwilę nad tymi okładkami - podsumowała Dominika Wielowieyska. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM