"Bądźmy razem bez względu na poglądy". Wiece przeciw przemocy po zamachu na prezydenta Pawła Adamowicza

Bez przemówień, w milczeniu - tak będą wyglądały zapowiedziane na dziś w całej Polsce wiece przeciwko nienawiści i przemocy. "Bądźmy razem, wszyscy. Bez względu na poglądy" - apeluje Radomir Szumełda z KOD po zamachu na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Zobacz wideo

W Gdańsku mieszkańcy spotkają się w poniedziałek (14 stycznia) po godzinie 18 przy Neptunie na Długim Targu. Kilkaset metrów od miejsca ataku nożownika Stefana W. na prezydenta Pawła Adamowicza.

Lista miast, gdzie odbędą się podobne wydarzenia, jest jednak dużo dłuższa -  lokalizacje i godziny manifestacji można znaleźć na Facebooku. Inicjatorzy akcji zachęcają do samodzielnego organizowania światełka dla Pawła Adamowicza, jeśli nie znalazło się wydarzenia u siebie.

Bez skandowania haseł i przemówień

Spotkania w ciszy i milczeniu zaplanowano także na Rynku Głównym w Krakowie, na placu Solidarności w Szczecinie, na placu Wolności w Poznaniu, ale także w Katowicach, Olsztynie, Lublinie czy Płocku i innych miastach, w tym za granicą - w Berlinie i Londynie. 

O 18 odbędzie się również wiec na warszawskim Placu Defilad. Organizatorzy apelują o wzięcie ze sobą latarki, by móc skierować w górę własne Światełko do Nieba.

Wszędzie tam będzie można wyrazić w poniedziałek swoją solidarność z prezydentem Gdańska oraz jego bliskimi. Chodzi także o pokazanie sprzeciwu wobec nienawiści i przemocy. 

- To będą marsze przeciwko złu, które się rozpanoszyło - mówił w Poranku Radia TOK FM Jacek Taylor, przyjaciel prezydenta Gdańska i członek jego komitetu poparcia.

Wszystkie dzisiejsze wiece odbędą  w ciszy i skupieniu - bez skandowania haseł i jakichkolwiek przemówień. Taka jest prośba organizatorów. "Bądźmy razem, wszyscy. Bez względu na poglądy" - tak na gdański wiec zaprasza Radomir Szumełda z Komitetu Obrony Demokracji.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (5)
Atak na Pawła Adamowicza. W całej Polsce wiece przeciwko nienawiści i przemocy po zamachu na prezydenta Gdańska
Zaloguj się
 • matts06

  Oceniono 3 razy 3

  Bardzo dobrze, że nie będzie przemówień i skandowania, bo jeśliby było to idę o zakład, że niektóre wiece stałyby się wiecami nienawiści skierowanymi do ludzi o odmiennych poglądach politycznych.

 • dzi1a

  Oceniono 3 razy 3

  "....Zaraz po ataku nie uciekał, tylko krzyczał ze sceny. 27-latek mówił, że przez polityków PO siedział w więzieniu 5 lat. – Halo, halo! Nazywam się Stefan [nazwisko niezrozumiałe]. Siedziałem niewinny w więzieniu. Platforma Obywatelska mnie torturowała. Dlatego właśnie zginął Adamowicz – powiedział napastnik. "

 • marudna.maruda

  Oceniono 2 razy 2

  Wczorajszy dzień pokazał, że ludzi dobrych, wrażliwych jest zdecydowanie więcej, niż tych złych. Ludzie dobrzy mimo niepogody wędrowali ulicami i uliczkami, żeby wspierać najsłabszych i kolejny już rok wyręczać władze w wyposażaniu szpitali. Inni dobrzy ludzie wrzucali do puszek, wpłacali na konto Orkiestry. I pojawił się jeden, który zniszczył fantastyczny nastrój radości i sukcesu. A za nim pojawili się kolejni, na czele z wybrańczynią narodu, posłanką RP. Jak ma być dobrze, skoro przedstawiciele narodu rozsiewają jad publicznie, do kamer i mikrofonów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX