WOŚP 2019. Zebrano ponad 92 mln zł, ale wiele licytacji wciąż trwa

Ponad 92 mln zł zebrano podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze będą przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
Zobacz wideo

92 143 798 PLN zł - dokładnie taką kwotę zebrano podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który zakończył się po północy w poniedziałek - poinformowała WOŚP.

W komunikacie podkreślono, że Finał "już teraz przeszedł do historii!", ale "radość podsumowań przerwała jednak tragiczna wiadomość o ataku na Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza". Adamowicz został dźgnięty nożem w czasie odliczania do "Światełka do nieba". Przewieziono go do szpitala z ciężkimi obrażeniami. Przeszedł pięciogodzinną operację, jego stan jest bardzo ciężki. 

Organizatorzy 27. Finału poinformowali, że choć dobiegł on już końca, to wiele aukcji będzie jeszcze trwać do końca stycznia. "Wśród najpopularniejszych są m.in. uroczysta kolacja przygotowana dla 30-stu osób przez Mateusza Gesslera, aktualnie jej cena to 28 800 złotych. Za nieco ponad 15 000 złotych wciąż można powalczyć o lot szybowcem z Robertem Biedroniem. Aukcja, która cieszy się największym zainteresowaniem to dzień z Donaldem Tuskiem, aktualnie jego cena to ponad 100 000 złotych" - przekazali.

Jeszcze dziś trwają aukcje przygotowane przez TOK FM. Wylicytować można przygotowanie i przeczytanie wiadomości na antenie radia, dzień w newsroomie redakcji internetowej, a także darmowy dostęp do podcastów na zawsze. 

TOK FM PREMIUM