Rząd wysłał samolot po żonę Pawła Adamowicza. Stan prezydenta nadal bardzo ciężki
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie oddycha samodzielnie - poinformowali lekarze na briefingu prasowym przed Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. - Rokowanie niezwykle niepewne - walczymy - podkreślił. Zapewnił, że prezydentem opiekuje się zespół najlepszych specjalistów.
Rząd wysyła samolot
Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska poinformowała w poniedziałek (13 stycznia) rano, że po żonę prezydenta Gdańska - Magdalenę Adamowicz - został wysłany rządowy samolot. Małżonka Pawła Adamowicza przebywała w Londynie.
Paweł Adamowicz i jego żona Magdalena mają dwie córki.
Czytaj też: Stan Pawła Adamowicza nadal bardzo ciężki. Lekarz: Rokowania są niezwykle niepewne
Atak na Pawła Adamowicza
Prezydent Gdańska trafił do szpitala po wczorajszym ataku w czasie koncertu zorganizowanego z okazji finału WOŚP. Gdy odliczano czas do rozpoczęcia "Światełka do nieba", na scenę wtargnął uzbrojony w nóż mężczyzna, który trzykrotnie dźgnął prezydenta. Paweł Adamowicz został przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku z ranami serca, jamy brzusznej i przepony. Przez pięć godzin był operowany, a w czasie operacji przetoczono mu 41 jednostek krwi. Prezydent Gdańska nie oddycha samodzielnie, ma uszkodzone serce, wątrobę oraz nerki.
-
Rząd opozycji zgrilluje PiS? "Wyborcy mają obiecane igrzyska i je dostaną" [podcast DZIEŃ PO WYBORACH]
-
Księża zorganizowali imprezę z męską prostytutką. Interweniowało pogotowie i policja
-
Awantura z Polską to temat numer jeden w Ukrainie. Obrywa się też Zełenskiemu
-
Opera na obrzeżach Łazienek Królewskich. Część mieszkańców oburzona. "Co oni robią?"
-
Przedsiębiorca rozwija swój biznes z Żabką, czyli jak otworzyć sklep pod szyldem sieci [MATERIAŁ PROMOCYJNY]
- Prawo i Sprawiedliwość ucieka konkurentom. Konfederacja wraca na podium [SONDAŻ]
- Takiej inwestycji Warszawa jeszcze nie widziała. "Myślę, że urzędnicy się przejęli"
- W Olsztynie nie ma świętowania Dnia bez Samochodu. Miasto podaje jeden powód
- Prezydent Biden ogłosił nowy pakiet broni dla Ukrainy o wartości 325 mln dolarów
- "Schudłem 20 kilo, kaszlałem. Nie miałem pojęcia, że to gruźlica". Liczba zakażeń "rośnie i rośnie"