Rząd wysłał samolot po żonę Pawła Adamowicza. Stan prezydenta nadal bardzo ciężki

Rządowy samolot został wysłany po żonę zaatakowanego podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Pawła Adamowicza. Stan prezydenta Gdańska jest bardzo ciężki.
Zobacz wideo

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie oddycha samodzielnie - poinformowali lekarze na briefingu prasowym przed Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. - Rokowanie niezwykle niepewne - walczymy - podkreślił. Zapewnił, że prezydentem opiekuje się zespół najlepszych specjalistów.

Rząd wysyła samolot

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska poinformowała w poniedziałek (13 stycznia) rano, że po żonę prezydenta Gdańska - Magdalenę Adamowicz - został wysłany rządowy samolot. Małżonka Pawła Adamowicza przebywała w Londynie. 

Paweł Adamowicz i jego żona Magdalena mają dwie córki. 

Czytaj też: Stan Pawła Adamowicza nadal bardzo ciężki. Lekarz: Rokowania są niezwykle niepewne

Atak na Pawła Adamowicza

Prezydent Gdańska trafił do szpitala po wczorajszym ataku w czasie koncertu zorganizowanego z okazji finału WOŚP. Gdy odliczano czas do rozpoczęcia "Światełka do nieba", na scenę wtargnął uzbrojony w nóż mężczyzna, który trzykrotnie dźgnął prezydenta. Paweł Adamowicz został przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku z ranami serca, jamy brzusznej i przepony. Przez pięć godzin był operowany, a w czasie operacji przetoczono mu 41 jednostek krwi. Prezydent Gdańska nie oddycha samodzielnie, ma uszkodzone serce, wątrobę oraz nerki.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Atak na Pawła Adamowicza. Rząd wysłał samolot po żonę prezydenta Gdańska
Zaloguj się
  • krynolinka

    Oceniono 4 razy 4

    W szczerość intencji trudno uwierzyć. Pisiory to drapieżniki.

  • bog32plan44

    0

    Zbrodniczy zamach w Gdańsku nie jest zaskoczeniem.Jeśli bowiem latami sączy się jad nienawiści do wszystkiego,co "nie nasze",jeśli społeczeństwo podzielono na prawych i sprawiedliwych prawdziwych Polaków, a są nimi wyłącznie ci z naszego obozu,i przeciwstawiono im 'zdradzieckie mordy" ,czerwoną hołotę,bezbożników,myślących inaczej ,kochających inaczej , jeśli prawie państwowym sloganem stało się zawołanie , "że na drzewach zamiast liści itd."_to są skutki takie,jakie są.Nie przypominam sobie,żeby ktokolwiek z przedstawicieli władz ,którykolwiek z hierarchów kościelnych wyraził dezaprobatę dlatego jawnie zbrodniczego wezwania.Najbardziej nienawistne treści emitowane są w TVPis na czerwonym pasku.nie jest to przypadkowe.Jest to klasyczny przykład tzw.oddziaływania pod progowego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX