Rząd wysłał samolot po żonę Pawła Adamowicza. Stan prezydenta nadal bardzo ciężki

Rządowy samolot został wysłany po żonę zaatakowanego podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Pawła Adamowicza. Stan prezydenta Gdańska jest bardzo ciężki.
Zobacz wideo

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie oddycha samodzielnie - poinformowali lekarze na briefingu prasowym przed Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. - Rokowanie niezwykle niepewne - walczymy - podkreślił. Zapewnił, że prezydentem opiekuje się zespół najlepszych specjalistów.

Rząd wysyła samolot

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska poinformowała w poniedziałek (13 stycznia) rano, że po żonę prezydenta Gdańska - Magdalenę Adamowicz - został wysłany rządowy samolot. Małżonka Pawła Adamowicza przebywała w Londynie. 

Paweł Adamowicz i jego żona Magdalena mają dwie córki. 

Czytaj też: Stan Pawła Adamowicza nadal bardzo ciężki. Lekarz: Rokowania są niezwykle niepewne

Atak na Pawła Adamowicza

Prezydent Gdańska trafił do szpitala po wczorajszym ataku w czasie koncertu zorganizowanego z okazji finału WOŚP. Gdy odliczano czas do rozpoczęcia "Światełka do nieba", na scenę wtargnął uzbrojony w nóż mężczyzna, który trzykrotnie dźgnął prezydenta. Paweł Adamowicz został przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku z ranami serca, jamy brzusznej i przepony. Przez pięć godzin był operowany, a w czasie operacji przetoczono mu 41 jednostek krwi. Prezydent Gdańska nie oddycha samodzielnie, ma uszkodzone serce, wątrobę oraz nerki.

TOK FM PREMIUM