Po ataku na Pawła Adamowicza prezydent Andrzej Duda planuje marsz przeciwko przemocy. Konsultuje go z liderami partii
Spotkanie ma się odbyć jeszcze dziś, a do udziału w nim Andrzej Duda zaprosił liderów ugrupowań parlamentarnych. W konsultacjach uczestniczyć też będą premier Mateusz Morawiecki i szef MSWiA Joachim Brudziński. Marsz miałby się odbyć we wtorek w Gdańsku. Zamiar wzięcia udziału w spotkaniu zadeklarowali m.in. przedstawiciele PSL oraz Ryszard Petru, lider Teraz!.
Podobne inicjatywy - organizowane oddolnie - odbędą się w wielu polskich miastach, m.in. w Gdańsku i Wrocławiu.
W niedzielę w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku prezydent Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem. Sprawca wtargnął na scenę podczas odliczania do "Światełka do nieba". Prezydent, po reanimacji, został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację.
W nocy z niedzieli na poniedziałek lekarze z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku poinformowali, że po pięciogodzinnej operacji pacjent żyje, ale jest w bardzo ciężkim stanie.
-
Nowy sondaż. Prawie wszystkim rośnie, tylko nie im. To koniec wielkiego boomu?
-
Sprawdziliśmy, co w sklepach myślą o powrocie handlu w niedzielę. Tusk rozwścieczył. "Co mu odbiło?!"
-
"To nie jest dar". Ekspert o 2 mld dla Polski. I MON-ie, który kupuje, jakby miał "kartę bez limitu"
-
Katastrofa w seminariach i "ciemna noc" Kościoła. "Stworzono w nim eldorado dla przestępców"
-
Zełenski "podeptał przyjaźń polsko-ukraińską"? Ekspertka: To pragmatyzm polityczny
- Co partie po wyborach zrobią z prawem do aborcji? Jedna nie ma o tym ani słowa w swoim programie
- Co dalej z kontrolami na granicy z Polską? Nieoficjalnie: Niemcy podjęły decyzję
- Głosowanie poza miejscem zamieszkania. Co zrobić i do kiedy? [ZASADY I TERMINY]
- Kaczyński i 50 tys. w kopercie. Prokurator nie dała wiary zeznaniom. "To jest wróżka"
- Abp Stanisław Szymecki nie żyje. Senior archidiecezji białostockiej miał 99 lat