Po ataku na Pawła Adamowicza prezydent Andrzej Duda planuje marsz przeciwko przemocy. Konsultuje go z liderami partii

Prezydent konsultuje się w sprawie wspólnego marszu przeciwko przemocy i nienawiści - poinformował w poniedziałek rzecznik Andrzeja Dudy Błażej Spychalski. Przedstawiciele partii zostali zaproszeni na rozmowy do Pałacu Prezydenckiego na dziś na godzinę 16:00.
Zobacz wideo

Spotkanie ma się odbyć jeszcze dziś, a do udziału w nim Andrzej Duda zaprosił liderów ugrupowań parlamentarnych. W konsultacjach uczestniczyć też będą premier Mateusz Morawiecki i szef MSWiA Joachim Brudziński. Marsz miałby się odbyć we wtorek w Gdańsku. Zamiar wzięcia udziału w spotkaniu zadeklarowali m.in. przedstawiciele PSL oraz Ryszard Petru, lider Teraz!.

Podobne inicjatywy - organizowane oddolnie - odbędą się w wielu polskich miastach, m.in. w Gdańsku i Wrocławiu.

W niedzielę w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku prezydent Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem. Sprawca wtargnął na scenę podczas odliczania do "Światełka do nieba". Prezydent, po reanimacji, został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację.

W nocy z niedzieli na poniedziałek lekarze z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku poinformowali, że po pięciogodzinnej operacji pacjent żyje, ale jest w bardzo ciężkim stanie.

TOK FM PREMIUM