Paweł Adamowicz nie żyje. Prokurator: Będzie konieczność zmiany zarzutu wobec sprawcy ataku na prezydenta Gdańska

Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska miał 53 lata. Prokuratura informuje, że po śmierci Pawła Adamowicza zmieniony będzie zarzut dla sprawcy ataku na prezydenta Gdańska.

O śmierci Pawła Adamowicza poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

- Będzie konieczność zmiany zarzutu wobec sprawcy ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza z usiłowania zabójstwa na zabójstwo, czynności prokuratorskie są kontynuowane - poinformowała rzeczniczka gdańskiej prokuratury, która prowadzi postępowanie w sprawie wydarzeń, do których doszło wczoraj.

- Czynności z udziałem podejrzanego już w związku z zabójstwem będą kontynuowane" - podkreśliła rzeczniczka i dodała, że czynności z podejrzanym cały czas trwają. - Trudno powiedzieć, jak długo jeszcze te czynności będąwykonywane - poinformowała dziennikarzy.

Paweł Adamowicz został zaatakowany podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Napastnik 27-letni Stefan W. kilkukrotnie ugodził prezydenta Gdańska nożem. Mężczyzna niedawno wyszedł z więzienia, po odsiedzeniu wyroku za kilka napadów na placówki bankowe. Trzy razy starał się o przedterminwe zwolnienie, ale za każdym razem mu odmawiano.

TOK FM PREMIUM