Bogdan Zdrojewski: Paweł Adamowicz był marzycielem, który stąpał po ziemi. Dzięki temu Gdańsk zmienił się niezwykle

- To był samorządowiec klasy europejskiej - mówił o Pawle Adamowiczu Bogdan Zdrojewski. Europoseł PO sam przez lata pracował na stanowisku prezydenta miasta - Wrocławia. Parlament Europejski uczcił pamięć Pawła Adamowicza.

- Był to marzyciel, który umiał stąpać po ziemi. Dzięki temu Gdańsk, podczas jego prezydentury, zmienił się i to zmienił się niezwykle - tak o Pawle Adamowiczu mówił w TOK FM Bogdan Zdrojewski. Polityk Platformy Obywatelskiej sam przez długie lata był samorządowcem-prezydentem Wrocławia. Jak mówił w rozmowie z Karoliną Lewicką, podziwiał Adamowicza za "determinację, empatię, dociekliwość, umiejętność rozmawiania z wszystkimi".

- Warto wspomnieć o tym, że Pawła Adamowicza władza w Gdańsku nie tylko nie zepsuła, on się w tej samorządowej funkcji niezwykle uszlachetnił. To był bez wątpienia samorządowiec klasy europejskiej: o dużej wiedzy, umiejętnościach - ocenił Zdrojewski, który bierze udział w posiedzeniu Parlamentu Europejskiego obradującego w Strasburgu.

PE uczcił dziś pamięć Pawła Adamowicza minutą ciszy.

Prezydent Gdańska nie żyje

Paweł Adamowicz zmarł kilkanaście godzin po ataku, do którego doszło podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 53-letni prezydent Gdańska został zaatakowany przez Stefana W., który zadał mu kilka ciosów nożem.

Mężczyźnie postawiono dziś zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Stefan W. nie przyznaje się do winy. Sąd zdecydował o jego aresztowaniu.

Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że w dniu pogrzebu Pawła Adamowicza ogłosi żałobę narodową.

Czytaj też: "Jan Paweł II mówił wyraźnie, że nacjonalizm jest zaprzeczeniem patriotyzmu". Przypominamy rozmowę Mikołaja Lizuta z Pawłem Adamowiczem>>>TOK FM PREMIUM