Strajk na lotniskach w Niemczech. Loty odwołane też w Polsce

Na ośmiu niemieckich lotniskach strajkuje personel odpowiedzialny za kontrolę bezpieczeństwa. Do Niemiec nie polecą m.in. pasażerowie z kilku polskich miast.

386 lotów europejskich i 28 międzykontynentalnych zostało odwołanych z powodu strajku personelu odpowiedzialnego za kontrolę bezpieczeństwa na ośmiu niemieckich lotniskach. Do Niemiec nie polecą dziś (15 stycznia) też pasażerowie z Wrocławia, Krakowa, Katowic, Poznania czy Gdańska. 

Strajk na niemieckich lotniskach. Loty odwołane też w Polsce

Najwięcej lotów odwołanych zostało z krakowskiego lotniska w Balicach - 4, dwa z Wrocławia i po jednym z Poznania, Katowic i Gdańska. Do tych miast nie polecą też dzisiaj pasażerowie z Frankfurtu. Poza Frankfurtem i Monachium, pracownicy kontroli bezpieczeństwa strajkują też w Hamburgu, Hanowerze, Lipsku, Dreźnie, Bremie i Erfurcie.W najtrudniejszej sytuacji są podróżujący z lotniska we Frankfurcie, bo to  obsługiwać będzie tylko pasażerów przesiadających się. 

Strajkujący domagają się wprowadzenia w całym kraju jednolitej stawki 20 euro za godzinę, co w niektórych przypadkach oznaczałoby aż 30-proc. podwyżki. Rozmowy Lufthansy ze związkiem zawodowym mają zostać wznowione 23 stycznia.

Może cię też zainteresować: 

DOSTĘP PREMIUM