Internet #MuremZaOwsiakiem. Jest petycja, aby Owsiak nie rezygnował z kierowania WOŚP

Już prawie 140 tysięcy osób podpisało się pod internetową petycją, aby przekonać Jerzego Owsiaka, by nie rezygnował z kierowania Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

W poniedziałek, tuż po ogłoszeniu tragicznej informacji o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, Jerzy Owsiak, wieloletni prezes fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ogłosił, że przestaje pełnić kierownicze funkcje w organizacji. Wpływ na jego decyzję miał właśnie atak na Adamowicza. - Osobiście składam rezygnację z szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu. Fundacja dalej będzie funkcjonowała. Ale może to ułatwi także wszystkim tym, którzy nawet dzisiaj nie pohamowali się, aby napisać obrzydliwe słowa w moim kierunku - zaznaczył Jerzy Owsiak oraz dodał, że nienawiść także w jego stronę i stronę fundacji "grzeje od 25 lat".

#MuremZaOwsiakiem

Z decyzją Owsiaka nie zgadza się opinia publiczna. Powstała nawet specjalna petycja do szefa WOŚP, aby nakłonić go do zmiany decyzji. W internecie podpisało się pod nią już prawie 140 tysięcy osób. Apele do Owsiaka mnożą się też na Twitterze pod hasztagiem #muremzaowsiakiem.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM